| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Ce fel de parinte e ala care spune la lume ca copilul lui/ei e bolnav cu capul?

21 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Parerea mea este ca acela este un parinte disperat ca odrasla nu il mai ajuta si nu mai stie ce sa faca sa nu se ia grav de el.

Mi se pare mie, sau chiar e adevarat?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Unul care încearcă să-i justifice anumite comportamente?

| aditimus a răspuns:

Se mai intampla sa mai scapi cate o perla, totul este sa nu pui la suflet.

| Bruno92 a răspuns (pentru aditimus):

Așa ceva e inadmisibil acum o sa rada multă lume de el nu era el destul de amarat. vaisiamar ce părinți frate

| aditimus a răspuns (pentru Bruno92):

Noi copii nu suntem in stare sa ne judecam pe noi mai ales parintii...
Poate sigur a facut ceva urat si raspunsul a venit pe masura.

Răspuns utilizator avertizat
| aditimus a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu cunosc contextul

| Bruno92 a răspuns (pentru aditimus):

E băiat cuminte și sta în Ferentari își vede de treabă lui e adevărat că sta numai în casa da asta nu le da dreptul părinților să își bârfească copilul în așa hal fara de hal. Daca e așa cum zic ei trebuia să îl ducă la psiholog discret și era altceva îi făcea și lui bine poate chiar din cauza lor a ajuns asa cine știe în ce mediu o crescut.de multe ori problemele psihice din copilărie se trage acolo e rădăcina bazei. Acum el va fi stigmatizat că în România dacă ești considerat cu cabina ești stigmatizat marginalizat și depresie sa ai și lumea zice că ești nebun fiindca multi romani sunt analfabeți habar nu au ce e depresie sau anxietate ei cred că rămâi așa toată viața. Și la mine se uită lumea ciudat din cauza anxietății au tot felul de impresii ei nu știu că eu am fost de 3 ori consecutiv premiant in schimb judecă după aparențe daca ai anxietate sociala nu înseamnă că ești nebun e mai rău să fi retardat mintal cum sunt mulți decât anxios. Lumea oricum daca e siau dat seama cum sta treabă cu el care îl cunosc nu era nevoie de o confirmare și tocmai de la ei care trebuie sa își apere copilul /protejează de orice sittustie indiferent de problema. Eu cunosc mentalitatea românilor si sunt foarte superficiali uitate la ultima întreba a mea sa vezi și tu nivelul de inteligenta a românilor de țigani nu mai zic aia și mai mai și se știe situația lor acolo e deja vorba de genetica la ei.

| aditimus a răspuns (pentru Bruno92):

Am inteles acum.
Din pacate asa sunt multi ca el si nimeni nu face nimic.

| aditimus a răspuns (pentru Bruno92):

O varianta ar fi Directia de asistenta sociala.

| Bruno92 a răspuns (pentru aditimus):

Între țiganii aia nu ai ce face îl înțeleg de ce sta numai în casa ăștia imediat te simt dacă ești vulnerabil și în consecință te ataca. Un antonescu era bun pe vremea asta

| StrongHeart a răspuns:

Bro si de mine la gradinita zicea educatoarea ca sunt retardat.E mai rau cand vine de la cei apropiati si e normal sa te simti frustrat,dar e bine sa nu pui la suflet.E important ce crezi tu despre tine,esti bolnav cu capul? Daca da,ce poti face sa te insanatosesti? Exista ceva ce poti face sa te indrepti? Daca da,fa-o! Daca nu e adevarat si te consideri sanatos la cap,atunci ce conteaza ce cred ceilalti? Chiar si propriul parinte, el nu iti cunoaste toate trairile interioare, mai bine vorbesti cu un psihoterapeut daca ai ocazia, poate stie sa te abordeze cum trebuie sa intelegi tu care e problema exacta.
Eu cred ca mai toti oamenii au nevoie de un psihoterapeut, cine se crede sanatos e de fapt cel mai bolnav.

| aumih16 a răspuns:

Nici mie nu imi plac parintii de genul asta! mai ales aia care isi trimit copiii sa i-a tigari bere sau mai stiu eu ce! si daca nu le i-a! tipa zbiara! ii bat! chestii de astea! ce fel sunt unii parinti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un parinte si atat. Cu numele ca in rest nu e. Cum sa-ti jignesti copilul in public?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inconștiențiwinking eu as pleca de acolo m-aș muta singur și i-as da și în judecată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ai nici o mândrie în tine de bărbat? Ia cerele socoteala de ce te-au bârfit din cauza lor vei fi stigmatizat și mai mult decât erai ferească sfântul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignorant.

| Bruno92 a răspuns:

Daca ești nebun de ce nu te-au dus la un specialist daca te considera bolnav în schimb știe să te bârfească ce dracu câștigă că nici ei nu sunt mai buni poate din cauza lor ai ajuns așa

| MaryMaria333 a răspuns:

Depinde de situatie, daca copilul da dovada de asta, pe buna dreptate ar face'o.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Unul idiot, cum ai putea spune asa ceva despre propriul tau copil?

| CookieSugar a răspuns:

Maică-mea îmi spune numa mie că-s bolnav cu capu, nu și celorlalți...fiecare cu ce avem