| Flavianadx a întrebat:

Ce flori ati cumpara unei profe, la 50 de ani? Fac pregatire cu ea si se apropie ziua de nume. Nu vreau ceva banal gen garoafe, dar nici sa treaca de 40 lei. Sa fie simplu, dar sa arate bine. Mersi!

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Mergi la florărie și vezi ce buchete au gata făcute (sau ce pot face) și care arată mai bine. De multe ori când am avut să cumpăr anumite flori, când am intrat in magazin și am văzut ce aveau, de banii respectivi am putut lua un buchet cu alte flori (dar mai multe fire decât plănuiam), care arătau foarte bine, nu erau pălite, erau foarte frumos aranjate și asortate in buchet și pur și simplu am simțit că i se potriveau persoanei respective. happy

18 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sotia mea are 50 si e "profa", mai bine zis învățătoare. Primeste tot soiul de flori, dar "cele mai" sunt acelea care sunt proaspete si frumoase. Dar, am zis-o, oricum toate florile sunt frumoase ☺

| Simpatic a răspuns:

Eu as cumpara flori in numar par... atat pentru profesori cat si pentru medici, parlamentari, spagari, escroci si mafiotiwinking

| Mirel4412 a răspuns (pentru Simpatic):

Mentioneaza doar unii... Profesoarea mea de romana e doamna super, iar medicii nu s toti spagari

| Simpatic a răspuns (pentru Mirel4412):

Ai dreptate doar medicii spagari si profesorii care fac meditatii ca sa ia bani in plus, deci alti spagari, cu restul nu am nimic.

| kaTTsu a răspuns:

Crinii Imperiali, nu vei da niciodata gres cu ele, sunt nobile si respectabile.

| mihai69 a răspuns:

Mergi la o florărie și întrebi ce aranjament oferă în schimbul sumei de (bugetul disponibil).
Vei avea o surpriză plăcută.

| Mosotti a răspuns:

Orice flori, gestul conteaza, si daca e femeie cu cap, va aprecia gestul si nu va conta ce flori sunt.

| NLS a răspuns:

Eu as lua asa ceva, DACA te induri sa dai aproape dublul bugetului tau.
Daca nu, orhideele merg de minune.

https://flowers4you.ro/......nopsis.jpg

| Apokales a răspuns:

Este profesoara, fa-i cadou o carte. Florile se ofilesc si produsele de igiena sunt considerate o jignire, nu ar trebui date decat in situatia in care sunt cerute. Cam asa spune codul bunelor maniere despre sapun, sampon, deodorant, parfum etc.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Dupa mine conteaza gestul, nu ce-i duce neaparat.

| NotNamed a răspuns:

Fa.i cadou un gagic tanar si frumos cu jangalaua mare. Sa stea la ea acasa o zi si o noapte. Este putin mai scump dar vei primi numai 10 si toate felicitările dansei, ii va creste cheful de viata si o sa iti fie recunoscătoare.

| DarthNiger a răspuns:

Profesorii primesc flori in fiecare zi iar multe din ele sfarsesc ofilite deoarece dintr-un teanc de flori ei isi aleg o parte din ele, e un cadou prea tipic, asa cum a zis si Apokales, cumpara-i o carte de preferat.

| Jus7t a răspuns:

Cumpără un ghiocel și gata.

| Flavianadx explică:

Am uitat sa mentionez ca intrebarea e pentru fete laughing
Nu ma astept ca baietii sa se pricepe mai mult. (dupa cum se si vede)

| Mopmop a răspuns (pentru Flavianadx):

Ai scris asta la caterinca? Daca nu, e grav tare...referitor la intrebarea ta poti sa o intrebi pe ocolite ce flori ii plac. Si indiferent cat costa ii faci un buchet cu florile preferate.

| Flavianadx explică:

Gaata am rezolvat-o cu niste frezii si etc. Cu ghiveci sa mergeti la mama soacra a voastra, cavalerilor care sunteti laughing

| davedavedave93 a răspuns:

Orhidee la ghiveci (cauți un ghiveci frumos, ceramic, să se asorteze cu ce are prin casă. Sunt frumoase, ușor de întreținut, rezistă și o săptămână dacă uiți să le uzi, reînfloresc periodic.

| LapteDeCal a răspuns:

Pita cu pateu