| aminutza a întrebat:

Ce ii pot darui mamei de Craciun?

Răspuns Câştigător
| Laura1092 a răspuns:

Cred ca s-ar bucura mult, daca ar fi ceva confectionat de tine. De obicei cand un om ajunge la o anumita varsta se bucura mai mult cand e ceva facut de tine - chiar daca nu e cine stie ce- decat ceva cumparat. Ii poti confectiona un suport de lumanare - ca ornament pentru masa de craciun-. Poti cauta o reteta simpla de prajiturele pe care sa i le daruiesti, un desen, bratari-bratarile prieteniei- dar sa die din ate albe si rosii -poate si verde- ca sa inspire craciunul. Te poti uita prin magazine si sa incerci sa confectionezi tu un lucru pe care l-ai vazut si te-a placut.O alta idee ar mai fi ca dint-ro piatra sa confectionezi un mos craciun, om de zapada - din 3 pietre de marimi diferite.
Iata cum sa confectionezi un mos craciun:
1. Cauti o piatra- acum vine toamna, e bine sa o fi cautat din timp, dar cred ca inca mai exista
2.o acoperi cu cateva straturi de hartie
3. il colorezi -cu acuarele sau carioci - ii faci nas, gura, barba caciula, manusi, picioare Etc
4. Il lasi la uscat si gata cadoul.
Sper ca te-am ajutat!

| aminutza explică (pentru Laura1092):

Mersi team declarat raspuns castigatorwinking

| Laura1092 a răspuns (pentru aminutza):

Cu placere. Ma bucur mult ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Ce ar fi sa astepti pana ce da macar prima fulguiala?
Nici toamna n-a ajuns inca.Gusturile se schimba repede, cine stie ce o sa vrea mama ta de Craciun.Ciuleste urechile cand mergi cu ea la cumparaturi si retine ce-i place.

| sasljllaf a răspuns:

De Craciun? rolling on the floor

| ShellyWebster a răspuns:

Tu ne intrebi pe noi care nu-ti cunoastem mama ce poti sa-i daruiesti? laughing Cel mai bine stii tu,adica,tu o cunosti si ai o idee cam ce-i place. Daca nu ai imaginatie incearca cadouri clasice care au mers gen : un ceas,flori, un parfum, o trusa de machiaj sau confectioneaza-i tu ceva! Succes big grin

| DeeaMarry a răspuns:

Am ras ca la un banc bun laughing

| Papa_7567 a răspuns:

Un mos cu bani