| KingOoO a întrebat:

Ce inseamna cand o femeie de 30 de ani cu copil, care a trecut prin multe relatii esuate iti spune ca nu mai vrea pe nimeni in viata ei si ii e bine asa cum e, singura?

35 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce raspuns mai vrei? Inseamna ca se simte mai bine asa.

| MarianWLF a răspuns:

Perfect normal, nu are dreptul sa iti spuna nimeni ce trebuie sa simti, tu stii ce ai nevoie, inseamna ca ai ajuns in punctul in care pacea valoreaza mai mult ca iubirea.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i o femeie usoara, care nu a invatat nimic, odata ce a facut greseala dupa greseala, incurcandu-se cu diversi ciudati, sarind din relatie in relatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e destul de clar ce inseamna?
Adica, unde e confuzia?

| dullcat a răspuns:

Inseamna fix ce spune.Crezi ca exista semnificatii ascunse? Comunicarea se invata in clasele mici, la scoala.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai poate ca nu a avut vreodata ocazia de a analiza cu adevarat DE CE au esuat relatiile alea...

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai întreba "Ce înseamnă semnul de circulație "obligatoriu la stânga"?"

Înseamnă exact ce a spus, nu este nimic neclar.

| gabicoo a răspuns:

Că are dreptate.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Fugi fara sa te uiti in spate. Problema e mai mult ca sigur la ea si te-a avertizat frumos.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu vorbeste serios, nimanui nu ii e bine singur, doar ca nu vrea sa se arda inca o data. Cand o sa gaseasca barbatul potrivit o sa stie. Si daca are un copil trebuie sa fie atenta pe cine aduce in casa, e normal sa fie mai selectiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de unde sa știu ce are femeia pe inima? Poate s-a saturat de bătăi poate sa săturat de jigniri de gelozi inutile de scandale de certuri inutile mai știu eu ce a tras femeia aia sau ce are pe suflet și inima de nu vrea relație cu nimeni în viața ei doar Dumnezeu știe ce are în sufleul și inima ei nimeni altcineva

| adryang78 a răspuns:

Înseamnă exact ce spune. Că a trecut prin multe, a fost dezamăgită de fiecare dată de partenerul de viață, că nu mai este dispusă să se implice într-o relație apoi să sufere, că-și protejează copilul și pe ea de viitoare suferințe, lovituri, dezamăgiri...

| Miruna333 a răspuns:

Ca e singura, ca nu mai vrea pe nimeni in viata ei si ca ii e bine asa cum e

| Dragobeta a răspuns:

Exact ce spune. Decat cu doua rele, mai bine doar cu unul: singuratatea.

| ALM2000RO a răspuns:

Înseamnă exact ceea ce ți-a spus, aici nu există subînțelesuri.

| MrAM a răspuns:

Inseamna ca e un uriaș? si trebuie sa stai cat mai departe de ea. Crezi ca relațiile alea multe au sfarsit doar din vina partenerilor? Asta e genul de femeie care isi face de cap prin tinerețe ca e atragatoare si potenta, avand validare din partea barbaților. Si pe la 30 se trezeste super "uzata" cu 2-3 copii si singura ca nah e femeie "independenta".

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MrAM):

Esti femeie si spui despre o alta femeid ca e uzata ca a avut mai multe relatii? E un om, nu o pereche de pantofi. Da-mi voie sa te trimit la d****

| MrAM a răspuns (pentru Furnicuta000):

1. Nu am specificat nicaieri ca sunt femeie.
2. Adevarul doare.
3. Femeia de ce a ajuns in situatia in care la 30 de ani e singura dupa mai multe relatii esuate? gandeste inainte sa spui ceva te rog.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MrAM):

Adica e un handicap sa fii singur/singura la 30 ani? Sunt milioane de oameni singuri din diverse motive. Din cauza celor ca voi care judeca ajung atatia oameni in depresie, trebuie sa se supuna unor standarde absurde, sunt judecati pentru orice. Si daca ai relatii esti aratat cu degetul. Si daca esti singur esti aratat cu degetul. Cand o sa dispareti? Faceti umbra pamantului degeaba

| MrAM a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu e un handicap sa fii singura la 30 de ani, e un handicap sa fi trecut prin diverse " relații" pana in varsta de 30 de ani si sa nu ai ceva concret dupa. Aici ma refer la familie, un partener de lunga durata. Iti inteleg suferinta da asta e realitatea. Femeile sunt avantajate in tinerețe datorita potenței lor de a avea copii, insa asta scade considerabil dupa varsta de 30 de ani. Practic timeframe-ul vostru de a intemeia o familie e de la 18- 30, maxim 35. Dupa care trebuie sa aduceți un plus valoare ca sa fiți dorite si asta e greu, in special cu mentalitatea actuala. La barbați lucrurile stai diferit, dupa varsta de 20 incep sa investeasca. Fie ca e vorba de cariera, situatie financiara, status social etc, si apogeul lor e undeva pe 30 de ani+ si nu o sa se mulțumeasca cu cineva care o sa-i iroseasca timpul, energia si resursele.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MrAM):

Aa da? Si atunci de ce procentul de barbati care se sinucid pentru ca nu ii vrea nimeni e mult (chiar dublu, triplu sau cat o fi) mai mare decat procentul de femei care fac asta? Sau poate asta se intampla cand ai pretentii prea mari si te uiti numai dupa virgine de 18 ani si asta o sa faci si la 50 ani. Barbatii din ziua de azi vor femei sa fie fotomodele, adolescente daca se poate, menajere, mame etc si sa aiba si cariera si bani. Practic slugi. Tu vorbesti din carti, din vise, nu stiu din ce vorbesti, ca experienta de viata ai fix 0. Lumea reala nu e asa cum crezi tu

| MrAM a răspuns (pentru Furnicuta000):

Abererezi cu povesti suflate in ureche de,, prietena ta x-ulescu" cand erai in floarea varstei si te tragea de manicuța prin diverse cluburi ca sa traga diversi indivizi de tine, ca asa e de,, actualitate " ca asa "ne distram" noi "(glumesc). Procentul de barbați care se sinucid e enorm mai mare fața de femei pentru ca sunt raniți si disprețuiți si eforturile lor nu sunt apreciate. Aceste blocaje emoționale se datoreaza mentalitații toxice feminine si inabilitatea lor de a trece peste anumite momente, de a se adapta. Voi practic a-ti ridicat stacheta atat de mult incat unui barbat de rand ii este greu sa satisfaca o femeie din aceia-si clasa. Sa dau un ex o fata de 5 nu se va combina cu un baiat de 5, ea mereu o sa vrea unul de 8. Stii in sinea ta ca e adevarat. Barbații adevarați vor o femeie care sa sa fie feminina, nu ma astept sa ințelegi lucrul asta. Nu trebuie sa fie fotomodel, ca noi suntem sexul romantic. Noi suntem dispusi sa intram intr-o relați cu,, Verginica" care lucreaza la KFC pe un salar de nimic sau de loc, atata timp cat are grija de familie si stie sa iubeasca si sa respecte parteneril lor cu toate ca riscam 50% din tot ce avem cu toate ca poate voi nu a-ti investit nimic, custodia copilului. Sa nu mai spun de femeile care au copil si intra intr-o relatie in care partenerul investeste timp, resurse, sentimente si drepturi 0 absolut in caz ca se incheie relatia asupra copilului. Insa spune-mi tu femeie care e multumita ca, castiga mai mult decat partenerul ei, sau e dispusa sa il accepte cu copilul sau ea fiind fara? Sau e mai atragatoare ea decat el, sau in cazul in care el castiga mai puțin bani? In fine, astea sunt exemple simplificate ca sa le ințelegi tu. Si vino cu argumente valide, nu smiorcaieli daca tot vrei sa dezbatem subiectul.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MrAM):

Sa inteleg ca tu esti barbat adevarat? Bine...

| MrAM a răspuns (pentru Furnicuta000):

Asta e argumentul tau?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MrAM):

Am zis eu ca ma intereseaza o dezbatere cu tine? Am zis ce aveam de zis, daca nu esti de acord e treaba ta. Tu iti urmezi viata dupa principiile tale si vezi daca o sa-ti mearga bine sau nu

| MrAM a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am zis ce am avut de zis, daca esti de acord bine daca nu tot bine. Abordare tipic feminista care nu e dispusa sa invețe ceva constructiv cu un ego uriaş. Am un set de principii sanatoase zic eu formate pe experiențe, nu "citite din carți" si sunt foarte bine, multumesc. Insa nu țin sa intru in polemici cu tine pe un subiect controversat. Iti urez numai bine si sper ca principiile tale sa fie mai bune ca ale mele.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MrAM):

Daca tu crezi ca e ok sa ii spui unei femei ca e uzata (indiferent de intentiile tale), ca de la asta a pornit discutia, atunci mult noroc la viitoarea (prima) intalnire

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Furnicuta000):

rolling on the floor auzi la ea ca vrea lumea slugi. Daca ma uit putin asa, cred ca tocmai voi sunteti alea care cautati slugi, voi sunteti alea care cautati sa fiti intretinute fara sa ridicati un deget, toate aveti pretentia ca voi sa primiti totu iar prostu sa nu primeasca nimic.In primul rand sa-ti amintesc ca VOI FEMEILE in general spuneti domne ce bine era inainte ca femeile erau femei si barbatii erau barbati, ok in regula, dar voi va referiti la inainte adica pe vremea lu tacto mare, dar tu te referi doar in partea unde barbatu statea si muncea singur pentru toata familia si producea bani iar femeia statea acasa, dar ceea ce nu stii tu si ce nu stiu alte femei e ca FEMEIA AIA care statea ACASA facea toate treburile si toate treburile insemnau chiar si cele barbatesti in unele cazuri cum la dracu era si normal, atat timp cat ala aducea bani pentru 2 asa si ea trebuia sa munceasca in curte pentru amandoi, INAINTE femeia nu latra ca domne n-am facut azi mancare ca n-am avut chef ca era transpirata in palme, tacto mare cand vedea ca a muncit pe rupte toata ziua si femeia lui n-a facut nimic l lua la palme, deci nu-mi vorbi tu de ce era inainte, ca inainte si femeia era femeie, isi facea treburile nu ca acumhee hee.Si nu ti se pare logic la dracu ca sa vreau sa fii fotomodel atat timp cat toate aveti impresia ca sunteti alba ca zapada si ca toti barbatii ar trebui sa fie la picioarele voastre.Tu vrei de la mine ca barbat ca la 20 de ani sa am casa mea,sa am masina mea,sa am bani sa pot plati utilitatile,iar apoi tu ma iei pe mine cu vrajeala ca domne sa facem ambii treburile prin casa,sa facem ambii nu stiu ce,Pai in *** atunci ia da-mi jumate din banii pe care i-am platit pe casa, ia da-mi jumate din banii de pe masina, ia da-mi jumate din bani sa platesc facturile.Voi saracele de voi aveti impresia ca noi barbatii trebuie sa va intretinem pe voi cum va intretinea taticu nu? Adica sa-ti dau bani cand vrei tu, cati vrei tu, sa nu-ti cer sa faci nimic, dar eu sa fac totu pentru tine nu? Cum tu ai pretentia ca eu sa am 2 metri inaltime,bani de sa iti cumpar tot neamu dar tu toata viata ai fost invatata pe mamaliga dar vrei sa te tin numai in icre negre, sa conduc ultimu ferrari aparut, cred ca merit si eu dupa atatea pretentii saam si eu pretentii nu? Toate vreti barbati la cel mai inalt nivel dar niciuna nu ganditi asa, bai tata pai ala daca e la cel mai inalt nivel, e logic ca vrea si el tot una la cel mai inalt nivel ca doar nu ma ia pe mine ionica din fundu satului care dupa ce ca sunt proasta si saraca si n-am nici cariera nu sunt in stare nici sa fac de mancare sau sa fac curat, dar sunt buna de latrat si atat.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cand dai rateu dupa rateu ori lumea e nebuna ori problema este la tine (asteptari, mod selectie, temperament, etc.). In 99, 99% din cazuri vorbim de varianta a II-a. Si daca ar intra in dicutie varianta I, tot trebuie sa te adaptezi sau ajungi singura si frustrata si eventual o ''single mom'' (ceea ce este din start o condamnare pentru sanatatea psihica a copilului).

| MrAM a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Un raspuns mai complet de atat nu cred ca puteam formula nici eu. Da nici nu stau sa dau explicatii la toate tutele care nu inteleg nici macar chestiile de baza care trebuie sa le faca un barbat si o femeie intr-o relatie. E jale cum a reusit sa distruga generati tot felul de influenceri, TV, Social media, "prieteni si prietene" si nu in ultimul rand miscarea asta de feminista puternica si independenta de parca lumea e cladita si intreținuta de femei : ))

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru MrAM):

E deja enervant cand le vezi pe fomistele astea ca se cred asa importante rolling on the floor ele inca n-au inteles ca DACA MAMICA SI TATICU le-au spus cand erau mici ca sunt importante, ele chiar cred ca lumea se invarte in juru lor chiar daca nu e adevarat.De asta deseori se vede ca parintii de baietii sunt mai cu cap asa si nu asa idioti ucm sunt majoritatea celor de fete,pentru ca cei de fete intotdeauna fac asta:tatal ii da toata ziua ce vrea si dupa fetita aia are impresia ca TOTI BARBATI trebuie sa fie ca taticu sa le faca mofturile si ele sa nu faca nimic, iar mamele sunt si mai rele, ca ele le invata smecheria cu, fata cauta un prost cu bani si te scoti, ca eu ori n-am fost in stare si m-am ales cu amaratu de tacto ori tacso e de fapt prostu ala cu bani pe care l-a pescuit.La baieti nu auzi vreodata sa-ti zica tacto ia-o ba pe aia cu bani, nu iti zice ia-o pe aia cu care poti sa constsruiesti ceva, care te sustine, iar maica-ta iti zice sa o iei pe aia care se pricepe sa-si faca treburile de femeie.Pai asa zic toate rapanoasele astea feministe ca lumea e cladita de ele rolling on the floor daca stau sa caut in istorie aproape toate chestiile inventate sunt inventate de barbati.Ca sa-ti dai seama cum s-a dus in cap generatia intra in trending pe Youtube si vezi ca are peste 1 milion mizeria aia de clip a lui selly cu buzz house-ul pulli mele, unde fomista aia de iorga da lectii domne si ea saraca de ea e ultima ratata care n-a realizat nimic in viata asta care pana acum a intretinut-o tacsohee hee si ea de lectii si mai aiurea e ca e plin de copilase prin comentarii care o sustin pe aia mahee hee, ca na in romanica mereu sunt sustinuti astia cu gura mare, taranoii necivilizati.Deci ce sa zic tot pentru feministele astea obosite e rau, ca pe la 30 de ani pretentiile lor se duc una cate una, pana ajung pe la 35-40 cu par la fofoloanca ca nu freaca nimeni din cauza pretentiilor, cu 3-4 pisici si ce sa vezi au disparut si pretentiile si a disparut si singuru lucru pe care il are o femeie cu care il poate lega pe un prost de ea, adica sansa de a se multiplica.Asa o sa ajunga si aia de care e mentionata in intrebare, daca are atatea relatii sigur a fost genu ala de a sarit din ciocan in ciocan, sau cand l-a vazut pe 1 cu 2-3 centimetri mai inalt a facut schimb.Ce sa zic FEMEIA INDEPENDENTA a SECOLULUI 21 e de fapt genu ala de fetita crescuta in puf care nu s-a lovit de viata pana acum si care crede ca totul i se cuvine nefacand nimic,astea cred ca nu inteleg termenul de INDEPENDENTA,independenta inseamna sa faci tu ceva si sa nu ai nevoie de barbat material, doar sufleteste si corporal sa zic asa =), Nu poti sa afirmi ca esti independenta cand tu astepti ca eu sa te tin in casa mea, sa te plimb cu masina mea, sa nu platesti o factura si sa nu fii in stare sa-ti faci MACAR treburile basic..care scuza-ma pe mine in secolul 21 ca sa speli haine doar le bagi in masina dracu, sa speli 3 farfurii din care mancam doar noi doi si sa iti fie greu sa faci curat odata la 3-4 adica sa dai cu matura sau sa stergi un praf o activitate care tin maxim o jumate de ora..inseamna ca esti degeaba,majoritatea dintre ele mai si dau din plisc ca domne sa facem jumate jumate treburile,ba du-te dracu adica eu treaba mea mi-o fac singur iar treaba ta ne-o facem amandoi nu? Daca stam sa ne gandim de fapt aia INDEPENDENTI sunt barbatii, ca ce dracu greu e sa ai bani de casa, masina si facturi, daca te descurci cu astea nu mai ai nevoie de nimic, ca restul sunt nimicuri.Mi se pare ridicol ca feministele astea rad de alea de pe centura ca se ard pe 100-200 de lei iar ele au aceeasi metodahee hee doar ca ele se ard tot pe bani dar mai multi, dar ele sunt INDEPENDENTE domne.

| MrAM a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

E da rasu plansu, am ajuns sa copiem toate toate gunoiale din occident si toate trendurile tampite. Si se mai mira lumea de unde atata depresie, anxietate si diverse probleme. Eu sunt curios daca ar porni un razboi cate feministe ai vedea pe front cu arma-n mana. Cand e vorba de drepturi si le cer toate da obligatii te doare capul. Si mai scoate si in evidenta faptul ca procentul de barbati care se sinucid din anumite deceptii e mult mai mare decat la femei. De parca asta e chestie cu care sa se mandreasca. Jale.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru MrAM):

Saracele de ele daca te iei cu ele in argumente le-a terminat ca n-au rolling on the floor,si fetita asta de mai sus daca stau sa o iau in argumente n-are replica. Daca o intreb asa : Daca eu masina,casa,bani,adica am tot, ca daca am bani pot sa-mi spal si hainele, sa-mi fac mancare si alte cacaturi pe care le-ar face o femeie, ea ce mi-ar mai putea oferi? O sa imi zica ca domne prezenta ei, dar ea stie ca preazenta ei ar insemna de fapt corpul ei, adica sa ne fut3m,iar asta ar arata ca nu ar fi nicio diferenta intre ele si ala de pe centura, alea de pe centura poate ca unele saracele de ele n-au scoala si nu te angajeaza nici dracu, dar astea n-au scuze lipitorile astea care ar astepta sa stea degeaba si sa fie intretinute.Norocu nostru ca nu suntem nascuti in america ca muream pana acum la ce toxicitate e acolo, cand le vezi pe alea cu pretentii de domne sa castige 1 milion de dolari anual ca sa ies cu elhee hee si ea saraca daca ii adun salariu ei si neamului ei nici jumate nu fac 30-40 de oameni la un loc intr-un an si ea are pretentii ca eu la 20 sa fac atat

| antonioger a răspuns:

A renuntat sa mai lupte fiind dezamagita de ceea ce a cunoscut. Daca ea a renuntat pentru ea sa mai lupte ca acel copil sa aiba un tata bun, ar trebui sa se mai gandeasca la copil si sa lupte pentru el, daca isi foloseste experienta din viata ei cu siguranta poate avea sansa sa gaseasca ceva mai bun. Omul nu este facut sa traiasca singur.

| lindicmic a răspuns:

Are hemoroizi