| Klv_Stefan_1998 a întrebat:

Ce inseamna iubirea cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Iată una dintre cele mai revelatoare difiniţii:
Iubirea este îndelung răbdătoare şi bună. Iubirea nu este geloasă, nu se laudă, nu se îngâmfă, nu se comportă necuviincios, nu îşi caută propriile interese, nu se irită. Nu ţine cont de răul suferit. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură cu adevărul. Îndură totul, crede totul, speră totul, suportă totul. Iubirea nu se termină niciodată.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Împlinire sufletească dar și trupească a unui cuplu.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
o definitie nu exista, dar iubirea e cel mai frumos sentiment cand iubesti si esti iubitalove strucklove struck, sa te daruiesti din iubire, sa te casatoresti din iubire, sa faci ingerasi din iubire si multe altele.
O zi frumoasa sa aihappy

| mgtow a răspuns:

O poveste pe care multi o traiesc cu sperante false.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E o "boală" incurabilă :)
E dăruire... dincolo de limite.

http://www.youtube.com/watch?v=ZCAEt_S197w

| Niiiicu a răspuns:

Este cel mai frumos sentiment, si se bazeaza pe armonie, intelegere si respect intre cei 2happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie puternica bazata pe sentimente puternice, sincere, reale. minciuna, prefacatoria si joaca cu sentimentele nu au loc in iubire.

| IubescPerusi a răspuns:

Iubire adevarata inseamna sa nu se minta sa nu se certe si sa nu sebata si sa traiasca pentru totdeauna impreuna

| Klv_Stefan_1998 explică:

Nu vroiam o definitie. Vroiam "definitia" fiecaruia. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!