| julieta a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "iubirea"?happy

13 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Iubirea este implinire sufleteasca, liniste, siguranta.Atunci cand iubesti te cuprinde un sentiment interesant, o stare de bine care persista.Asta pe langa, ca te dedici intru totul persoanei ce o iubesti si faci, chiar faci nu doar spui ca faci, ca totul sa mearga bine. Dar e un sentiment pur si natural, in cuvinte greu poate fi descris.Atunci cand iubesti cu adevarat simti ce e iubirea.Bafta!

| Rukhsandra a răspuns:

Iubirea nu are o definitie... fiecare o simte diferitwinking

| georgegs a răspuns:

Iubirea nu pot sa o descriu dar pot sa o simtlove struck

| Anileda a răspuns:

Un suflet in doua trupurihappy

| mihaela_7412 a răspuns:

Iubire nu se explica ea se simte dar oricum e ceva frumos ceva ce nu uiti dar trebuie sa iubesti si sa fii iubit cu adevarat ca sa fie iubire

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Cel mai frumos lucru din lume!

| petronela_4784 a răspuns:

Respect, intelegere si incredere!

| FunkYboy a răspuns:

Un vis frumos! O atasare fizica si psihica fata de o persoana.Imposibil de explicat.

| Ally_8613 a răspuns:

Pentru mine iubirea este totul:X:X:X...asta doar se simte.sentimentele nu au definitii.

Ally

| bambollaazarya a răspuns:

Iubire=suferinta

| liviu18 a răspuns:

Pentru mine iubirea e un paradis plin ce stele cu si cu mult entuziasm si e fara limita te poate duce in orce lume nevisata tonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva magic si neexplicabil. ceva ce simti si nu te mai saturi de acel sentiment. want some more. ceva bun. ceva frumos. ceva ce iti face inima sa bata cat mai repede, ceva ce te face sa simti ca plutesti si totusi sa fi rational, ceva ce nu dispare dupa o cearta banala, ceva ce nu dispare niciodata. ceva ce se daruieste fara a te astepta sa primesti inapoi. Ceva ce te face sa plangi sau sa fi bucuros. Ceva ce te schimba in bine. Ceva ce toata planeta a simtit macar odata in viatahappy sau urmeaza.
sunt mai multe feluri in care o pot explica dar acum mi-a venit asa sa o zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A ramane langa cuvantul pe care ti l-ai dat, indiferent de fluctuatia sentimentelor