| Lorє๔คnค a întrebat:

Ce inseamna pentru voi prietenia adevarata?

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dragoste fara aripi

| foxi a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste!

| ELD a răspuns:

Buna Zianna, un lucru sa-l faci si ai sa-ti dai seama foarte usor ce fel de prieteni se invart in jurul tau. Cand razi, razi cu prietenii nu? Dar cand plangi...cine mai vine? Ala eu, ala eu ...ala niciunullaughing[exceptii]. Si de la asta pleaca toate. Daca prietenul adevarat nu iti este alaturi cand ai un necaz, la petrecere vine sigurhappy. Te asigur ca asa este.

| GyeBaek a răspuns:

O prietenie adevarata se bazeaza pe respect ,intelegere si ajutor.

| GyeBaek a răspuns:

O prietenie adevarata se bazeaza pe respect, intelegere si ajutor.

| Codruta a răspuns:

Poti sa ai doar un singur prieten. Adica un singur om poate sa stie totul despre tine.

Un prieten este acela care este langa tine tot timpul. Iti este alaturi neconditionat.
Te iubeste cu adevarat. Iubire care nu implica nimic legat de atractia fizica dintre doi oamei.
Un prieten te asculta, te ajuta, te cearta, rade cu tine, plange cu tine, traieste doar prin prisma bucuriei ca te are si el la radul lui prieten.

Restul sunt amici.

Amic. Este un om apropiat de tine, dar nu mai mult decat un prieten.
Un amic cunoaste doar o parrte foarte mica din tot ceea ce esti si faci.
Un amic poti sa-l schimbi. La un prieten nu poti sa renunti.

Renuntand la un prieten, arunci la gunoi o parte din tine.

| den_4336 a răspuns:

Sa nu lasi persoana care te crede cea mai buna prietena la greu indiferent despre ce este vorba, deoarece nu sti niciodata cand te poate ajuta si mai nou in zilele noastre se gasesc mai greu ca dinozaurii asa ca bafta de prieteni buni si sa ai grija sa ii ti strans langa tine!

| mAReEe a răspuns:

Buna iubitahkiss:d Sincer.prietenia adevarata pentru mine inseamna ca ma pot baza mereu pe acea persoana, sa am icnredre in ea, totushy sa avem ceva in comun, sa existe egalitate intre noi si sa ne respectam si sa ne ajutam inca nu am gasit persoana potrivitah...mreue incredre meah a fost inshealata si nu m-am putut baza pe nimeni pentru ca nu am sthyut sa selectez.Consider ca prietenia adevarata trebuie sa aiba la baza o samanta de puritate si ceva simbolic care sa ne legewinking nu doar cele mentionate mai suskiss felicitari esti o persoana foarte deschisa cu noi, bafta in viatakiss

| oana97 a răspuns:

Pai, Iubire, respect, incredere. O prietenie nu poate fi explicata. O prietenie adevarata este o prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Buna Intrebare!

Pt mine prietenia adevarata inseamna ceva unic, ceva magic, special. O prietenie adevarata nu se leaga intr-o zi sau doua ci in multi ani. Un prieten adevarat te ajuta mereu si orice ar fi ar baga mana si in foc pentru.

Oricum prietenia adevarata e ceva care nu poathe fi exprimat in cuvinte ci se simpthe

Sper ca team lamurit.Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Buna Intrebare !

Pt mine prietenia adevarata inseamna ceva unic,ceva magic,special.O prietenie adevarata nu se leaga intr-o zi sau doua ci in multi ani.Un prieten adevarat te ajuta mereu si orice ar fi ar baga mana si in foc pentru .

Oricum prietenia adevarata e ceva care nu poathe fi exprimat in cuvinte ci se simpthe

Sper ca team lamurit.Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stiu ca pot vorbi cu acea persoana indiferent de ora si subiect, ba chiar ca ne intelegem din priviri big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Buna Intrebare !

Pt mine prietenia adevarata inseamna ceva unic,ceva magic,special.O prietenie adevarata nu se leaga intr-o zi sau doua ci in multi ani.Un prieten adevarat te ajuta mereu si orice ar fi ar baga mana si in foc pentru .

Oricum prietenia adevarata e ceva care nu poathe fi exprimat in cuvinte ci se simpthe

Sper ca team lamurit.Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna loredana as vrea sa te intreb desăre ce fel de prietenie vrei sa stii?

| CokoStar a răspuns:

Sa ne ajutam reciproc.

| axxy a răspuns:

Nu exista prietenie adevarata.happy

| Daniel_9471 a răspuns:

Buna loredana vreau sa te intreb despre ce fel de prietenie vrei sa stii mai exact? happy