| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: Ce inseamna pentru voi prietenia adevarata?

6 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Prietenia pentru mine inseamna, o persoana apropiata, o persoana care poate sa-ti fie de incredere, o persoana cu un suflet bun si cu o inima deschisa, o persoana caruia ii poti impartasi din experinta ta de viata, cu care poti discuta anumite probleme personale. Poate fi o persoana, sincera, inteligenta, plina de viata, deschisa, prietenoasa si comunicativa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva ce nu exista. Toti te vor dezamagi la un moment dat.

| Madayna a răspuns:

Din pacate prietenia adevarata este din ce in ce mai rara, intr-o prietenie adevarata trebuie sa existe foarte multa incredere.

| Simonika1264 a răspuns:

Ca un prieten sa fie mereu alaturi de tine, si la bine si la greu sa nu te lase balta, sa nu te barfeasca pe la spate, sa-ti ia apararea atunci cand este cazul ( sa nu de-a vina pe tine), sa te inteleaga atunci cand ai o problema, sa nu te judece cam asa inteleg eu printr-o prietenie adevarata, dar sa faci si tu aceleasi lucruri pentru el

| AndraAlee16 a răspuns:

O prietenie adevarat e atunci cand te poti baza mereu pe sprijinul celuilalt, ai multa incredere in acea persoana, stiind ca nu te va dezamagi.Cam asta inteleg eu

| mady20300 a răspuns:

In ziua de azi prietenia adevarata nu prea mai este...un prieten adevarat este cel care ramane langa tine cand toti te-au parasit, are incredere in tine si te sprijina! iti este ca o sora sau un frate.happy