| Alecsandra95 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi prietenia adevarata? Cum definiti voi un prieten? happy

Răspuns Câştigător
| ღBrunette a răspuns:

Ăăă, păi un prieten adevărat este acela pe care îl poţi suna la orice oră, îi poţi împărtaşi orice secret, îi poţi cere mereu un sfat sau o îmbrăţişare. Un prieten adevărat te înţelege, nu te dezamăgeşte, nu te face să plângi, nu te trădează în vreun fel. Te sună mereu şi se interesează de tine, în timp ce alţi prieteni sunt de faţadă şi apelează la tine doar când au nevoie de ajutor, folosindu-te drept roată de rezervă. happy Şi ce înseamnă prietenia adevărată? A avea un prieten este mai vital decât a avea un înger, vorba aceea...

5 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Un prieten este o persoana care indeferent de ce ai facut, daca te simti bine sau rau, este alaturi de tine si are mereu o vorba buna pentru tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten este acea persoana pe care o consideri fratele tau/sora ta happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana care iti arata prima oara adevarata fata a ei.Il accepti oricum imperfect cum ar fi.nimeni nu e perfect.
Din pacate, 9/10 au 2 fete, perversi, numai sa te faca.cel putin eu de lucruri din astea am avut parte.cine stie poate maine e o zi mai buna.thinking

| LaNaibaa a răspuns:

Eu cred ca viata fara prieteni este ca o masa fara desert. Este evident cat de trista ar fi lumea fara ceva dulce la final. Prietenia adevarata, insa, este cireasa de pe tort.winking

| ana5 a răspuns:

Prietenia adevarataeste atunci cand simti ca ai pe cineva alaturi, care te sustine, te intelegi cu acea persoana care iti este alaturi si la bine si la rau, si care face ceva fara sa astepte si din partea ta.