| CrissuCristina a întrebat:

Ce inseamna pentru voi prietenia adevarata?

Răspuns Câştigător
| WweEdge a răspuns:

Pentru mine prietenia advarate inseamna si este unul dintre cele mai bune lucruri.
Un prieten advarat este mai bun decat 1000000 de prieteni falsi...eu inaitea avem o multime de prieteni dar numai jumate din ei earau prieteni adevarati iar restul cautau orice sansa sa ma injunghie pe la spate.
Sper ca te-am ajutat!
Funda? plsss

2 răspunsuri:
| 13cris a răspuns:

Prietenia adevarata nu se mai intalneste atat de des in zilele noastre! Eu am norocul la o prietena foarte buna! Un prieten trebuie sa fie de incredere (ca sa iti poata tine secretele), sa fie corect, dedicat prieteniei, si CEL MAI IMPORTANT sa fie SINCER caci daca nu e sincer cu tine care mai e rostul prieteniei? Prietenii adevarati trebuie sa se ajute si sa se sprijine... sa isi poata sacrifica din timpul personal pentru prietenul\pritena lui cea mai buna! Dar poate spune totul despre un prieten bun urmatorul proverb "prietenia e ca vinul, cu cat e mai veche cu atat e mai buna"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine prietenia inseamna mult. Un prieten adevarat nu este acela care iti stie toate intamplarile, este acela care le-a trait cu tine. Un prieten adevarat nu vorbeste cu "urmatoarea persoana " ceea ce a vorbit cu tine. Nu te paraseste pentru un copil "mai cool, bogat, etc". Sta cu tine necontand ce se iveste. Are incredere in tine si nu in barfele spuse de ceilalti.
Un prieten trebuie sa simti ca face parte din familia ta.