| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi: Ce inseamna prietenia adevarata?

9 răspunsuri:
| KevinAnthony a răspuns:

Prietenia adevărată este cireaşa de pe tort.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prietenia adevarata e atunci cand de ziua prietenului/prietenii ii spui in loc de "la multi ani sa ai o zi frumoasa si toate lucrurile sa ti se implneasca" ii spui "Ai imbatranit ba ramolitule, nu mai esti bun de nimica" si el/ea vede asta ca cea mai frumoasa urare

| horia2012 a răspuns:

Una care nu e bazata pe interes.

| CVane a răspuns:

Nu exista.

| marinaa9 a răspuns:

Desi nu o pot defini iti voi insira cateva 'calitati' pe care consider ca cineva ar trebuie sa le aiba pentru a-mi fi un prieten bun :in primul rand sa fie loial,sa avem incredere deplina unul in altul, sa ne pastram secretele, sa nu ne mintim, cam atat imi vine in minte acum thinking insa nu pot considera pe cineva cel mai bun prieten, rare cazuri in care cineva e cu adevarat un bun prieten

| Johndoe2023 a răspuns:

Prietenia adevarata este atunci cand cineva te ajuta fara sa ceara nimic in schimb, cand iti este alaturi chiar daca ai gresit in fata lui, cand nu te judeca pentru actiunile tale, cand are un leu in buzunar si ti-l da tie. prietenia este o forma de iubire.
si, ca si in iubire prietenia poate fi tradata

| larisalary12 a răspuns:

Prietenia adevarata e ceva care nu poat fi definit.
PRIETENIA inseamna mai mult decat niste cuvinte

| Sonya20xD a răspuns:

Prietenia adevarata este atunci cand, dupa ce ai dezvaluit un secret, nu trebuie sa mai spui :``Sa nu zici la nimeni!``
Prietenia adevarata nu consta in lucruri ``perverse`` si bani. Insa ai grija cum iti alegi prietenii pentru ca s-ar putea ca de cele mai multe ori sa fii dezamagit.

| scumpikaaa a răspuns:

O prietenie poate fii definita an multe cuvinte, dar se ajunge an acelasi punct.Ca cineva sa ati fie prieten anseamna sa tina la tine, sa aiba ancredere an tine, chiar daca al, o, trezesti la miezul nopti sa al antrebi cu ce ar trebui sa te anbraci la intalnire, sa fie bucuros k te poate ajuta si sa ati dea un sfat, o sugestie an acca privinta.sa te ajute la nevoie, sa ati spuna cand gresesti, sa poti plange pe umarul sau, sa nu te tradeze, sa te anbratiseje atunci cand ai nevoie!