| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de acei baieti care au prietena dar scriu pe Facebook altor fete pe care nu le cunosc, pentru a incerca sa le cucereasca sa zic, asta pe ascuns fara sa afle prietena? Iar prietena sa afle de la acele fete

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Niste cacati de oameni frustrati care nu se multumesc cu ceea ce au.
Daca ai prietena stai linistit cu ea nu te da macho, niciodata nu i-am halit pe acesti carnati plini de ei ca in mintea lor se cred cineva ei ca pot cuceri

| sierra1 a răspuns:

Da, e o practic firească.

dar ce părere ai de fetele care au prieteni dar scriu pe Facebook altor băieți...

| anonimg a răspuns:

Acest lucru se întâmplă și la băieți dar și la fete.
De asemenea, acest lucru se poate întâmpla:
- la începutul relației când aceasta nu a devenit suficient de solidă;
- când relația a devenit plictisitoare;
- când relația este la distanță;
- când relația este nesigură;
- când încă nu s-au încheiat definitiv vechile relații și indivizii au lăsat punți de legătură cu vechile prietenii;
- când băiatul (sau fata) este ușuratic și-i place să flirteze.

Deci poate să fie un motiv de mai sus sau mai mai multe.
Tu trebuie să înveți să cunoști caracterele oamenilor, și să te ferești de orice ți se pare rău, chiar dacă ajungi să iubești un caracter defectuos. Un băiat și o fată se pot îndrăgosti de cele mai urâte caractere. Totuși, noi nu trebuie să ne luăm după rațiune și nu după toate simțămintele noastre pe care toate le numim dragoste.
Fiecare om este liber să facă ce vrea. De aceea nu este treaba noastră să judecăm oamenii. Ceea ce putem face este să nu lăsăm toți oamenii nechibzuiți să intre în viața noastră ca să facă ce vor din inima noastră. Pentru aceasta trebuie să ne facem niște principii după care să ne alegem partenerul de viață. Putem să iubim toți oamenii, dar puțini trebuiesc lăsați să intre în viața noastră.
Cartea "Iubește inteligent" îți va fi de mare folos: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent
O găsești și la librăria SolaScriptura din localitatea ta.

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

"Totuși, noi nu trebuie să ne luăm după rațiune și nu după toate simțămintele noastre pe care toate le numim dragoste.".
Am vrut să spun că trebuie să ne luăm după rațiune.

| Frank51 a răspuns:

E ușor să îți dai cu părerea despre alții, dar mai greu să vezi defectele tale. Cel mai bine încetăm să judecăm, și ne vedem de treaba noastră, mai ales dacă nu suntem implicați.

Oamenii ăia au crescut într-un mediu diferit, să nu uităm că fiecare om are alta perspectivă în viață, și doar atunci când suntem conștienți de asta, putem să punem niște bariere(adică să ne putem alege cu atenție apropiații).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curvari. Nu e greu de înțeles.
Sunt multe fete care fac așa. Ăștia sunt oamenii care degradează conceptul de relație.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce părere să am? Bună? Evident că nu e ok, dar nici ceva spectaculos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acești indivizi doresc să-și demonstreze lor însăși că au potential să cucerească mai multe fete.

| Jus7t a răspuns:

Ca mai bine ar rămâne fără prietenă.

| ChrisRo a răspuns:

Niste panarame. In orice caz, fiecare panarama masculina are un corespondent feminin. Cine se aseamana se aduna. happy