| claudia01 a întrebat:

Ce parere aveti de afirmatia:" cand te casatoresti iti vezi doar sotia dupa cativa ani observi ca si altii au sotii"?

Răspuns Câştigător
| Inspiratie a răspuns:

Poti avea noroc sau ghinion in ceea ce urmeaza dupa acel pas. Doi batrani, un el si o ea, tinandu-se de mana, este cazul exemplar, rar si frumos. Dupa cum spune si psihologul, este vorba despre comunicare

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De fapt era alta afirmatie: "casatoria este ca si mancarea la restaurant: comanzi un fel, apoi te uiti la altii ce mananca si iti pare rau ca ai luat ce ai comandat".

| mgtow a răspuns:

E ceva normal nu daca eu m-as casatori maine o sa am nevasta mea apoi dupa cativa ani sau luni apar si alte matrimonii.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Perfect adevarat doar in cazurile in care nu exista IUBIRE ADEVARATA. Mai devreme sau mai tarziu intervine rutina si monotonia si daca nu face unul din parteneri ceva pentru eliminarea acesteia se ajunge la despartire.

| claudia01 explică:

Pt Brokerul : iubirea adevarata nu trebuie ingrijita; crezi ca ea rezista la orice?
Zenithf am cerut o parere!
Iulia daca esti la inceput de casatorie e perfect cum gandesti.

| Julia89 a răspuns:

E o minciuna se refera la inselat, dar nu cred stii bine ce vrei de la viata cand faci pasul asta nu crezi?

| Felicianos a răspuns:

Aci ii treaba aia de inceput,cand te axezi numa pe fam ta, da dupa ceva vreme incepi sa te saturi, ca mno apar mai multe treburi care o sa te plictiseasca =>dorinta de a face altceva(cu altcineva)