| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre afirmatia asta: "timiditatea este un handicap"?

7 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Are avantajele si dezavantajele ei. Un avantaj ar fi ca oamenii timizi sunt mai inteligenti. Inteleg mai bine ce se intampla in jurul lor si au bun simt. In schimb un dezavantaj este ca, se integreaza greu, nu au prieteni multi si nu pot discuta in grup. Sunt prea atenti sa nu greseasca ceva... nu se descurca prea bine cu vorbele.

| OldSoul a răspuns:

Fals, timiditatea nu e neaparat un defect, acum desigur, fiecare are o alta perspectiva a lucrurilor, insa din punctul meu de vedere nu o vad ca un defect, poate e chiar un avanta, din punctul meu oameni timizi sunt oameni mult mai ganditori decat ceilalti deci un semn de inteligenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau texte argumentative. Intreb pentru ca am o cunostinta care e asa, si spune ca asa s-a nascut, nu are ce face in privinta asta si mi se pare o prostie. Nu e o persoana prea inteligenta laughing
Eu nu vad niciun avantaj:/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evident ca este un dezavantaj, cum poate fi un avantaj? De cand e frica un avantaj?

| ThePathWalker a răspuns:

Da, e un handicap. Nu pot sa vad niciun avataj real.

| GaboruGGG a răspuns:

Timiditatea este vazuta ca un defect in societate, nu de toata lumea dar in majoritatea cazurilor da. Si eu cred ca este un "handicap".

| vocs a răspuns:

Da, in opinia mea chiar este.
Sper ca nu vroiai sa-ti scriu un text argumentativ despre asta.