| brianna_5261 a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii care au impresia ca o tipa e cu mult prea desteapta si astfel nu fac pasul? sunt frustrati complexati? accepta si se multumesc cu ceva sub nivelul lor?

Răspuns Câştigător
| matt25 a răspuns:

Eu sincer nu am inteles de fapt intrebarea ta. In prima partea vorbesti despre superioritatea fetei in fata baiatului si dupa vice-versa. :-) Dar, baietii nu privesc cu ochi buni in general superioritatea femeii, pentru ca asa sunt obisnuiti sa detina controlul, sunt putini cei care o fac.:-)

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Unde? Unde? Unde ai vazut TU asta?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Intotdeauna ma bucura compania cuiva de la care am ceva de invatat. Prostia si snobismul ma resping fara sa vreau sa fiu rautacios. Mereu am cautat sa fiu in preajma unor oameni pe care ii admir.

| Arthur a răspuns:

E valabil şi invers. Dacă diferenţa de intelect e prea mare, nici cu uriaşă bunăvoinţă nu prea vor avea subiecte de discuţie şi va fi un fel de singurătate în doi. Vor percepe diferit lucrurile, muzica pe care o vor asculta va fi la rândul ei diferită, vor avea în general păreri diferite şi se vor contrazice.
Succes!

| anna01 a răspuns:

Sub nivelul ombilical, un om mai istet e greu de dresat.Imi place sa cred in egalitatea intelectelor cand ma implic intr-o discutie.Baietii...hm depinde de ce vrea sa gaseaca baiatul la momentul acela... Oricum o discutie incitanta nu cred ca ar displace niciunui baiat istet.

| shadovv a răspuns:

Cum adica "o tipa e cu mult prea desteapta"? adica sa ia note mai mari la scoala?

pana acum nu am intalnit "o fata desteapta" deci nu stiu de pe ce planeta esti. Hai lasa prostiile si du-te si fa ceva de mancare sau ce fac fetele de obicei...

| puyshor a răspuns:

laughingasta e tare... daca iubesc accepta ceva sub nivelul lor, dar daca nu, nu cred ca se vor complica pentru ca ori nu au sanse, ori sunt luati de prosti

| Lilith_6353 a răspuns:

Ei bine, baietii se tem ca, daca fata e desteapta, atunci il va respinge. E cunoscut faptul ca baietii vor sa para mereu duri si daca ii respinge o fata s-a zis cu duritatea.Alt motiv ar fi ca o fata desteapta poate sa-l tina pe baiat sub papuc, iar baietii nu accepta lucrul acesta. Daca fata este si frumoasa si manierata pe deasupra, baietii nu fac pasul pentru ca le este frica sa-si marturiseasca sentimentele pentru o femeie perfecta.