| Alexxxxxandraxxx a întrebat:

Ce parere aveti despre barbati care acuza ca toate femeile sunt cu*rve? Eu ii dispretuiesc sincer.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Sunt frustrati,nu pot accepta ca uneori sunt parasiti sau ocoliti de femei din vina lor.
Uneori au dreptate,dar in mare parte nu.
Sunt ca cei care nu au succes la femei si afirma ca toate sunt pe interes si fara bani nu ai succes.
Si cand zic "toate" se refera chiar la toate,inclusiv la mama, sora, bunica, matusa etc.
Asta e, e rau sa fi si superficial.

Răspuns utilizator avertizat
| ROB3RT89 a răspuns (pentru falokrat):

Sunt multi, nu doar unul!

| Hammurabi a răspuns (pentru falokrat):

Dap,asa e. Sunt multi.

29 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu se poate generaliza.
Sunt si exceptii...
Iar exceptiile intaresc regula.

/vorba lui Napoleon (?) /

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Bula):

Napoleon a spus ca... pana si ma'sa Esti C.u.r.v.a.winking da, da : cele mai mari c.u.r.v.e sunt tot barbatii

| RAY a răspuns:

Cu toti suntem cwrve si curvari, asta e dovedit stiintific,exista o gena care a fost descoperita si analizata cand sa analizat genomul uman,ce inseamna asta? ca timp de milioane de ani omul a fost o fiinta poligama ca si restul mamiferelor mai ales primatele,in natura monogamia nu prea exista,omul mereu a dat dovada de poligamie,ca societatea, religie ne vrajeste cu vrajeli monogame e altceva dar omul ca structura e o fiinta poligama, uni sunt mai infideli ca alti, se stie ca barbati cu fata lata sunt mai infideli de fel, eu unu nu am nimic cu curverele si eu as fi curvar as face sex cu toate daca as putea, eu urasc ipocritele, mincinoasele, falsele, tarfele care te face pe la spate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aceeasi parere si despre femeile care zic ca toti barbatii sunt porci... generalizari care pornesc din frustrari personale

| Drimmero a răspuns:

La fel si pentru feministele care ne baga pe toti in aceeasi oala ' barbatii sunt porci, nesimtiti' si toate cele.
Generalizarea e hazardata!

| relian a răspuns:

Napoleon stii cea zis? Toate femeile is cu-rve cu exceptia mamei mele, dar avand in vedere ca si EA ste femeie... deci tot cu-rva este.Acum nu stiu daca omu ala era prost sau dus deacasa, insa ce cred este ca avea experienta destula, in general astia care conduceau tari, popooare bla bla aveau femei de care doreau si probabil stiau f bine cum is femeile.
Bine acum una este sa acuzi, alta este sa spui unei femei cu care nu ai dea face ca este cu-rva asta e magarie. Dara asa discutand doara s-ar putea spune chestia asta.Cuvantul asta de fapt este doara un cuvant, orice femeie umbla dupa barbati nu doara de placere, mai intervine si ceva instincte, alea de conservare de perpetuare a speciei deci e ceva natural ca femeile is asa cum sunt.laughing

| Freya1 a răspuns:

Se numeste misoginism deoarece nu doar ca le face cu..ve dar le cred oarecum si inferioare lor ceia ce este complet eronat.
Daca la el in familie au fost doar asa ceva problema lor dar asta nu inseamna ca toate suntem la fel.Fiecare de ce are parte si fata ca in general astea vorbesc asa si aia care sunt atat de prosti incat nu pot avea sau cuceri o femeie si atunci gasesc bube la ele nu la lipsa lor de sarm si creier.

| minrest a răspuns:

Cred ca barbatii care spun asta sunt curvari ratati, care au in cap ceva de genul: ''De tarfa ce e, nu vrea sa se culce cu mine.''

| Hammurabi a răspuns:

Corect ce a spus @Blastphemy. Plus ca am auzit barbati care spun ca omul nu e creat sa fie monogam dar in schimb acuza femeile ca sunt cu*rve. Doar barbatul nu e creat sa fie monogam?

| Nemessys a răspuns:

Aparent, in ziua de azi, o fata care ii ofera TOTUL unui baiat si prostul ala isi bate joc de ea, este considerata ca fiind curva.

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Sunt si prostavani de aia

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Si inca cati...

| GoldenZenith a răspuns:

Saracii, vorbesc cat ii duce creierul. De obicei, aia care spun chestia asta, o fac de oftica.
Nu dau doi bani in general pe unele specimene masculine, dar de ăștia chiar că nu mă doare nici in talpa piciorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi sunt indiferenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatii care zic asta nu sunt barbati. Probabil au fost refuzati de mai multe ori si nu vad de fapt ca ei au o problema. Si femeile au defectele lor, na, pana la urma suntem oameni cu totii dar nici sa generalizezi asa. Cred ca o femeie matura si cu capul pe umeri cand vede ca nu poate avea un viitor cu un barbat il lasa. Si e si normal. Si specimenele alea nu pot aborda cred ca nicio femeie asa de complexati sunt. Probabil isi doresc doar sex si sa le satisfaca toate poftele iar cand vine vorba sa daruiasca si ei, dau mai putin pentru ca sunt ocupati cu alte lucruri : jocuri, bautura, fotbal ma rog am dat cateva exemple nu e ceva general.

| m1dn1gh7 a răspuns:

In opinia mea, "curva" nu tine numai de partea sexuala, cred ca fiecare din noi am fost curvari/c. urve uneori.

Răspuns utilizator avertizat
| Victor453 a răspuns:

Eu tot le dispretuiesc! Deoarece nu toate femeile sunt asa, dar barbatii care fug dupa fiecare fusta ce sunt atunci?

| IamJoKeR a răspuns:

Înainte să deschidă gura si sa faca o astfel de afirmație, ar trebui să se gândească ca si mama lor este tot femeie! O seara buna

| IamJoKeR a răspuns:

Ar trebui să se gândească ca au mame

| Blastphemy a răspuns:

Sunt și din astea, normal, dar ei spun asta după experiențele lor mai puțin reușite cu unele femei și tind să generalizeze tot de parcă ar gusta din oala cu ciorbă să vadă dacă e bună sau rea. Practic, le e ciudă că fac sex cu alții. Dacă ar face-o și cu ei, n-ar mai fi nicio problemă.

| AdinaanidA a răspuns:

In fond si la urma urmei ne-am nascut liberi pe planeta asta si fiecare poate sa fie cat de curva/curvar vrea. Nu te obliga nimeni sa te impiedici de o/un curva/curvar.
Cei care zic asta poate au dreptate. In cercul in care se invart ei poate numai asta au intalnit.

| Elyiela a răspuns:

Si ei ce sunt, tot curvari

| b4stefa a răspuns:

Mai,au si ei dreptatea lor ..parca prea multe sunt! laughing))

| PasDeNom a răspuns:

Ce parere ai tu despre femeile care considera toti barbatii afemeiati sau neseriosi? Pot face cu o lista cu astfel de intrebari si concluzia ar fi ca oamenii arunca cu prejudecati si privesc prin prizma lor. Nu e sanatos sa generalizezi si sa judeci. Fiecare isi presara informatiile printr-o sita a propriei experiente.

| AnotherHuman a răspuns:

Frustrati