| Andrea39 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii italieni? Ce fel femei isi doresc si im fel de familii cresc?

Răspuns Câştigător
| Notmyaccount a răspuns:

In general italienii sunt oameni prietenosi, buni, zambitori. In ce familii cresc barbatii italieni? Pai unii in familii bogate, alte in familii sarace, altii in familii normale. Barbatii italieni si familiile lor ( mai ales cei care sunt bogati) sunt in general, speriati de casatorie. Isi aleg o femeie, care sa le inspire siguranta ca nu va pleca niciodata. Fac asta pentru ca legea lor ii obliga, ca in cazul unui posibil divort, sa imparta toate bunurile ( indiferent ca sunt dobandite pe parcursul casniciei sau nu) cu nevasta. Adica daca familia barbatului, a avut o afacere, care in cele din urma i-a revenit acestuia, in momentul in care el divorteaza, sotia lui primeste jumatate din afacerea resoectiva, desi ea nu a contribuit cu absolut nimic. Copiii sunt invatati de mici sa munceasca, indiferebt de statutul social al parintilor. Am o ptietena in Italia, al carei tata detine mai mult de jumatate din orasul in care traieste. Cu toate acestea, ambele lui fiice muncesc de la 16 ani. La momentul actual, ambele fete sunt studente la cea mai buna si mai scumpa facultate din Milano si, pe care o platesc singure. Exemplu fetelor l am intalnit adesea si in cazul baietilor. Dar bineinteles ca mai sunt si exceptii.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fug si aia de italience asa cum spaniolii nu vor spanioloaice. Daca ii faci un copil la italian si vrei sa divortezi de el ramai cu locuinta si el va plati o parte din rate la imobil 50. 50 fiecare da

| Freya1 a răspuns:

Depinde sunt barbati normali sau lichele care nu respecta femeia.S-au auzit multe cazuri in care italieni se comporta foarte urat cu femeile si considera ca femeile au obligatii mai multe decat ei iar ei sunt vanatori.Acuma nu generalizam am auzit si lucruri frumoase cum ca sunt foarte romantici si darnici ....Totul depinde de tine cum il vrei cum il vezi si accepti cred ca faci diferenta intre bun si rau

| xerxes1 a răspuns:

Nu se poate generaliza.Au si ei uscaturile lor.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Indiferent de ce nationalitate au bărbatii, fiecare sunt diferiti.Numai daca poti cunoaște unul singur, poti spune ca acesta este bun sau nu, insa tot nu se raportează la restul din acea tara. Daca esti prietenoasă si deschisa la nou, acesta va împărtăsi aceleasi sentimente.Meriti"a doua sansa"

| Aylin_Alyna_1982 a răspuns:

Italienii sunt de zece ori mai buni decat romanii... Italienii sunt educati simpatici frumosi romantici foarte foarte eleganti.indiferent de varsta pe care o are. Italianii stiu sa respecte femeia nu Ca' romanii care ISI Bat femeile