| tonyc7 a întrebat:

Ce parere aveti de barbatii care zilnic se dau cu mult parfum? E un semn ca vor sa atraga atentia vreunei femei (chiar si de la locul de munca) sau e doar un indiciu al feminizarii/afemeierii lor in ansamblu? Sunt mai avantajati in vreun fel fata de barbatii simpli care nu doresc sa iasa in evidenta in acest mod?

31 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca am ajuns sa judecam si asta la oameni, nu e de bine...
Acum sa-ti raspund la intrebare, am o parere foarte buna!
Dar nu asta conteaza, conteaza sa nu mirosi a prost!

| Eriii a răspuns (pentru ROB3RT89):

Ultima parte e atat de adevarata?

| tonyc7 explică (pentru ROB3RT89):

Tema acestei discutii e despre cei care se dau cu MULT parfum, nu despre cei care se dau normal. A te da cu mult parfum inseamna sa mirosi a parfum si de la 7 metri cand mergi pe strada, daramite cand intri intr-o incapere undeva. Si aici pot aparea probleme pentrui ca sunt multe persoane care nu suporta parfumul excesiv si isi pot face impresii dintre cele mai proaste si haioase despre respectivul (inclusiv aceea ca ar putea fi gay) happy

| RAY a răspuns (pentru ROB3RT89):

Totul vine judecat in Romania, totul, nu e absolut nimic sa nu fie judecat

| tonyc7 explică (pentru ROB3RT89):

Si daca te dai cu o gramada de parfum zilnic si totusi tot prost esti, atunci ce mai e de facut? happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru RAY):

Normal!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru tonyc7):

Sunt trei mari categori de parfumuri, banuiesc ca le stii.
Posibil sa fie mai atragator mirosul de transpiratie...
Cu toate astea, nu poti sta in calea placerii omului.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru tonyc7):

Depinde,unii raman asa toata viata!

| tonyc7 explică (pentru ROB3RT89):

Daca ai ajuns sa iti fie jena de propria ta transpiratie, inseamna ca ai o stima scazuta de sine, nu te supara! Transpiratia, la urma urmei, e o chestie normala. Daca nu ar mai transpira, corpul uman nu ar mai putea functiona normal! Daca apartii unei comunitati umane (si nu unei jungle) ar trebui sa fii familiarizat si cu acest tip de miros peste care zilnic dai (fie ca esti la piata, pe strada, la munca ori intr-un mijloc de transport in comun).

| RAY a răspuns:

Voi romani o duceti chiar atat de bine in cat sa aveti timp liber si sa judecati, criticati toata ziua, va mai si plangeti ca salariul e mic, pai normal judecata altora nu iti aduce banii si doar diaree orala

| Violleta2022 a răspuns:

Datul cu parfum se face normal si natural, de catre orice om cu
bun simt, curat si spalat, pentru a mirosii frumos si daca iesi zilnic, apai este indicat sa-l folosesti zilnic.

Chiar si barabtii simpli pot invata sa se spele zilnic, sa-si schimbe hainele zilnic si sa foloseasca un parfum.

Datul cu parfum nu este pentru a iesii in evidenta, ci ca semn de curatenie, de prospetime de eleganta si rafinament.

Datul cu parfum nu este pentru atras femeile, ca nu suntem muste sa venim la miros de parfum!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prefer să fie aplicat in mod discret. Nu imi plac excesele de niciun fel.

Stiu că sunt unii care își dau cu parfum din abundență. Poate că nu o fac pentru a seduce, ci pentru a se simti mai bine in pielea lor.

Nu, nu au mai mult succes cei care fac exces de parfum. Unii din preajma lor pot fi chiar alergici. Avantajati sunt cei care folosesc apa si săpunul. Contează să fii curat, nu să îți acoperi mirosurile neplăcute cu parfum.

PS.
Mai nașpa e că unii folosesc in locul parfumului, spray deodorant, cu care se dau din cap până in picioare.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nespalati, epilati pe chiept, ratatz pensatz. Se dau cu asa de mult parfum pentru ca pute a secretie vaginala dupa ei, ca deh... piz&ificarea barbatului e in floare!

| johnnny123 a răspuns:

Regula se aplică atât bărbaților cât și femeilor: Dacă știi cum, cât și când să te dai cu un parfum (pentru că nu orice parfum merge cu orice ocazie, cu orice moment al zilei, etc), este ok să te dai oricând vrei. Înseamnă că ești o persoană căreia îi place să aibă grijă cum se prezintă.

Dar dacă verși o jumătate de sticlă pe tine ca să miroasă liftul șase ore după ce ai mers cu el, atunci ești un meltean, indiferent de sex.

| tonyc7 explică (pentru johnnny123):

Bravo vere, dintre toti care au raspuns pana acum tie iti functioneaza cel mai bine neuronii!
Problema e ca sunt multi astfel de melteni, cum foarte corect ai zis tu, care toarna cu parfum pe ei ca disperatii!

| Brizbriz a răspuns:

Esti cam dus dude, sincer
cineva, vrea sa se simta bine in propria piele si tu il faci fminizat sau avemeiat?
DE CE?!?
in plus, de cuvantul metrosexual ai auzit?!?

in pana mea, mi-au venit la usa curieri, care au carat 30+ de kile de apa, cola, samd si miroseau frumos, cu toate ca, carau si erau toata ziua in masina, deci nici o femeie care sa ii miroasa

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Brizbriz):

Pentru ca e genul care se spala doar cand trebuie sa iasa din casa

| Brizbriz a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Da, clar

| tonyc7 explică (pentru Brizbriz):

Daca cineva vrea sa se simta bine in propria piele nu inseamna ca trebuie sa ii deranjeze pe ceilalti cu mirosul excesiv. Parfumul e un accesoriu placut, insa trebuie utilizat cu atentie, nu exagerat! Ca de tarani cu pretentii de Don Juani lumea e satula.

| Brizbriz a răspuns (pentru tonyc7):

happy
cred ca nu ai avut niciodata un parfum cu adevarat bun, dar si foarte scump

ala scump, are un miros clar si trebuie sa dai doar foarte putin ca sa mirosi bine toata ziua, de aia si costa atata

| tonyc7 explică (pentru Brizbriz):

Cine e prost si se da cu parfum, degeaba se mai da, ca tot prost ramane! Parfumul nu-l face inteligent si nici interesant in ochii vreunei femei care se respecta (decat poate aparent, pana se convinge cu adevarat ce e de capul lui)! happy
Asa ca varule, poti sa te dai tu si cu cele mai scumpe parfumuri din lume, daca n-ai noroc in viata si nici o buna capacitate de functionare a neuronilor, tot degeaba! happy

| Brizbriz a răspuns (pentru tonyc7):

"acum 11 ore | tonyc7 explică (pentru Brizbriz):
Cine e prost si se da cu parfum, degeaba se mai da, ca tot prost ramane!"

NIMIC din intrebarea ta nu se referea la un "prost", ci generic la barbati, adica, practic TOTI BARBATII

insa acum inteleg exact care e problema ta:

ESTI INTIMIDAT SERIOS DE BARBATII CARE SE INGRIJESC

te fac sa te simti inferior, asa ca ai nevoie de "binecuvantarea" noastra ca ei sunt aia pe dinafara, de rahat, afemeiati, feminizati sau "macar prosti"
deci, ti-ne-ti rasuflarea pana iti dam binecuvantarea aia, stai asa ca vinehee hee

| tonyc7 explică (pentru Brizbriz):

laughing)))) OMG, Brizbriz omule, ai probleme grave cu gandirea si intelegerea logica a mesajelor daca cu un asemenea retard ai ajuns sa percepi lucrurile! LOOOOOL
Am fost cat se poate de clar:,, barbatii care se dau cu MULT parfum" (care sunt o minoritate totusi, iar in aceasta minoritate care se parfumeaza ca salbaticii, in nestire, de se sperie si se dezgusta si femeile de ei, predomina indeosebi barbatii PROSTI care, neavand inteligenta si alte calitati cu care sa se evidentieze in fata unei femei sau a celor din jur, recurg la acest mod de evidentiere care, in inchipuirea lor foarte limitata, le da iluzia ca ar fi cei mai,, interesanti" si cei mai,, deosebiti" masculi de pe planeta! laughing))
Deci cei mai multi dintre acesti superparfumati care se cred superiori in acest mod celorlalti (majoritatea normala) sunt prosti, sunt homalai, sunt coate goale si pantaloni rupti in c*r, sunt agramati, sunt afemeiati, sunt tot felul de ratati... pe scurt: niste frustrati de doi lei a caror singura alinare si speranta ca mai sunt si ei bagati in seama de societate le-a mai ramas in... scumpul lor parfum! laughing))

| Brizbriz a răspuns (pentru tonyc7):

"acum 5 minute | tonyc7 explică (pentru Brizbriz):
laughing)))) OMG, Brizbriz omule, ai probleme grave cu gandirea si intelegerea logica a mesajelor daca cu un asemenea retard ai ajuns sa percepi lucrurile!"

wow, deci, nu mai ai nici un argment real sa iti sustii aberatia, asa ca o dai pe insulte, esti "tare" rauuuuu

| tonyc7 explică (pentru Brizbriz):

Ce insulte, vere, ca te insulti singur prin prostiile pe care le debitezi! Eu ti-am explicat cat se poate de clar! Din partea mea, poti sa te dai cu cat parfum vrei (daca chiar crezi ca asta e o prioritate zilnica pentru un barbat si,,, cel mai important" mod al acestuia de a iesi in evidenta ), insa chiar daca acum nu iti dai seama de asta, vei ajunge la o varsta cand vei constata ca ti-ai cheltuit degeaba, fara niciun rezultat, atatia bani pe parfuymuri... Deci, pacat ca nu ai si alte calitati mult mai importante (poate doar atunci ar fi mers si parfumul, insa doar ca o eleganta suplimentara)

| Brizbriz a răspuns (pentru tonyc7):

"acum 5 minute | tonyc7 explică (pentru Brizbriz):
laughing)))) OMG, Brizbriz omule, ai probleme grave cu gandirea si intelegerea logica a mesajelor"
"acum 45 minute | tonyc7 explică (pentru Brizbriz):
Ce insulte, vere, ca te insulti singur prin prostiile pe care le debitezi"

daca pentru tine astea nu sunt insulte, nu eu sunt ala care are probleme mentale si nevoie DISPERATA de ajutor profesionist

| tonyc7 explică (pentru Brizbriz):

Imi pare rau, dar regula limbajului elegant si de bun-simt tu ai incalcat-o primul. Cum vorbesti, asa ti se va raspunde!

| Brizbriz a răspuns (pentru tonyc7):

"acum 2 minute | tonyc7 explică (pentru Brizbriz):
Imi pare rau, dar regula limbajului elegant si de bun-simt tu ai incalcat-o primul. Cum vorbesti, asa ti se va raspunde!"

rrrrright, orice te face sa dormi bine noaptea, IN NICI UN CAZ nu esti tu devina... niciodataaaaaa

insa iti multumesc mult, ca ai confirmat ca tu ai probleme mentale, chiar daca ai facut-o cu alta insulta si cu schimbat subiectul

| anonimuIl a răspuns:

Niște oameni care vor să miroasă frumos.

| MorcovMajestic a răspuns:

Ma dau cu parfum pentru ca imi place parfumul sunt casatorit.
Nu stiam ca a fi barbat inseamna a fi imputit nearanjat si lipsit de personalitate
Barbatii ca tine care vad ceva feminin in orice lucru de bun simt ma fac sa imi fie rusine ca impartim aceeasi cromozomi
Parca sunteti niste animale iesite din grota unii
Si daca ar fi feminin ce? De ce e feminitatea ceva rau?
Toti avem parti masculine si feminine in noi ca suntem oameni nu roboti facuti dupa sabloane
Barbatii simpli sunt plictisitori
Un barbat cu bun gust la parfum, la haine, mereu o sa fie placut pentru ca e placut sa stai cu oameni care se respecta si au prestanta
Iar mult e ceva subiectiv
Pentru unii un puf e mult in timp ce altii nu il simt

| Eriii a răspuns:

Depinde de parfum si depinde de barbat si cu cat de mult parfum se da. eu sunt copil, si am observat ca in ultimul timp baietii si barbatii se dau din ce in ce mai mult cu parfum. uneori ma deranjeaza, alte ori nu, din contra, imi si place putin. de cele mai multe ori am impresia ca fac pentru a atrage atentia sau pur si simplu ca sa se simta ei mai fain, nu stiu cum sa zic. iar faptul ca se dau cu parfum nu ii face mai feminini sau ceva. mi se pare o prostie. orice gen poate sa se dea cu parfum si asta nu il face mai nu stiu cum. mi se pare ca pe barbatii/ baietii 'urati' (dupa parerea mea. pun mult pret pe aspect, mai ales cand sunt urati la modul ca nu se spala si au parul slinos sau ceva) i dezavantajeaza. e ca si cum ai avea un. nu stiu. gandac sa zicem. il infaosri intr-o clatita. gandacul e scarbos iar clatita e buna. dar chiar si infausrat in clatita, tot va avea gust naspa. legat de barbatii frumos sa zicem, mi se pare ca daca nu sunt aroganti ii avantajeaza, dar pe cei care sunt nu, deoarece atrag foarte multa atentie asupra lor si poate te fac sa crezi ca wow ce faini sunt de la parfum dar dupa cand ii cunosti esti dezamagit din cauza personalitatii lor. nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic- Iar mie personal mi se par foarte ok si baietii/barbatii care nu se dau cu parfum deoarece nu asta e cel mai important, si oricum in general oamenii si animalele au fiecare mirosul lor propriu, si fara parfum.