| MiCuTsAaaa a întrebat:

Ce parere aveti depsre casatoria intre persoane de religii diferite?

17 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

De regula=dezastru pentru ea, fac referire la (musulman/crestina).

| MMihai a răspuns:

Există și asemenea căsătorii.
Unele merg mai bine, altele mai prost, depinde de la caz la caz.

| MMihai a răspuns:

răspuns: pentru @ Urzi23 @

„„ Urzi23 a răspuns: / Urzi23 A raspuns cu intelepciune :"""

Tu ai văzut, un singur răspuns bun, dat de Urzi 23?

| Urzi23 a răspuns (pentru MMihai):

Răspuns: pentru @ Urzi23 @

„„ Urzi23 a răspuns: / Urzi23 A raspuns cu intelepciune :"""

Tu ai văzut, un singur răspuns bun, dat de Urzi 23?

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Vezi ca nu esti de fala Umbla vorba prin popor" vezi birna din ochiul tau nu gunoiul altuia "

| MMihai a răspuns:

Răspuns: pentru @ Urzi23 @

Mi se pare o glumă aiurea, că la fiecare răspuns al tău, tu îți începi răspunsul scriind, " Urzi23 A raspuns cu intelepciune :"
Din partea mea scrie ce vrei și cum vrei!

| chelstone a răspuns:

In general am o parere foarte proasta despre casatorie, nu-i vad scopul, n-am nevoie sa ma leg prin acte de cineva.

| EmaS a răspuns (pentru chelstone):

Sunt si casatorii reusite care te fac sa te simti un om fericit si implinit.Ai un scop, traiesti pentru copii, ei iti aduc zambetul pe buze si te motiveaza sa lupti cu toate adversitatile vietii.

| chelstone a răspuns (pentru EmaS):

Mda, dar nu hartia ce-i leaga ii face fericiti pe oameni.

| EmaS a răspuns (pentru chelstone):

Nu,bineinteles,dar pentru o femeie inseamna siguranta, protectie, iar pentru copii ceva mai mult.Cunosc copii care se simteau prost.chiar sufereau deoarece parintii lor purtau nume diferite.

| sandra2012 a răspuns:

Dumnezeu nu te intreaba ce religie ai avut, dar te intreaba ce caracter ai avut. Nu conteaza religia persoanei de langa mine, atat timp cat credem in acelasi Dumnezeu viu si adevarat si ne rugam Lui. Si sa nu imi impuna sa renunt la religia mea, adica ortodoxa. Si nu in ultimul rand, sa fie ce religie vrea, dar numai sa creada in Dumnezeu si sa asculte de El.

| Laura a răspuns:

Am o părere proastă despre căsătorie oricum, fie civilă fie religioasă. Dar fiecare e liber să facă ce vrea. Nu contează religia/sexul/naționalitatea.

| Filip23 a răspuns:

Cred ca dupa un timp pot sa apara probleme. Insa nu neaparat.

| ShowTim3 a răspuns:

Suntem toti la fel, numai ca de cand ne-am nascut un preot ne-a pus o eticheta pe ceafa " crestin afumat, un kg jumate, 15 lei " iar la altul " musulman gras, 2.5 kg, 23 lei "
Nu prea conteaza, insa sincer daca m-as pune intr-o situatie din asta nu as da religia asta pentru alta.

| MeGusta a răspuns:

Cat timp nu vrea sa ma converteasca/sa ma duca la slujbe/ sa imi puna un val pe fata sunt fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca porcaria asta de religie impiedica multe pers sa se iubeasca cunosc persoane asta e ce sa faci a facut religia vreodata ceva bun pentru umanitate nu cred decat ura intre popoare si sclavie/ura indiferent de religie se vrea iubitoare dar e plina de venin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e dragoste ce conteaza religia? si daca din dragoste ca fata iti schimbi numele, iti poti schimba si religia.cine nu poate trece peste asemenea chestii nu iubeste indeajuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihaidavidoglu1954 a răspuns:

Răspuns: pentru @ Urzi23 @

Mi se pare o glumă aiurea, că la fiecare răspuns al tău, tu îți începi răspunsul scriind, " Urzi23 A raspuns cu intelepciune :"
Din partea mea scrie ce vrei și cum vrei!

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Eu deja cind dau de linkurile si citatele tale nici macar nu ma deranjez, te incadrez direct la "iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac " Vezi ca mai am si "Urzi23 in dialog " Te rog cind te mai minunezi sa nu uiti acest aspect.

Cu respect,,,