| AndaAlexandra a întrebat:

Ce părere aveți despre fetele care "agăța"? Ma refer la fetele care abordează baieti, fără să îi cunoască, pe rețelele de socializare. Nu mă refer la fetele care vor aventuri.
Adică vad un băiat care le place si hop le trimite cerere si se baga in seama cu el.
E ok ca o fata să agate? La modul ca vor sa il cunoască mai bine si apoi poate sa formeze o relatie.

Răspuns Apreciat de Editori
| Anonim0506 a răspuns:

Drept o fata care face chestii de genul - e normal. Nu caut sa fac golăneli, pur și simplu dacă un băiat mi se pare de treaba încep sa vorbesc cu el sa vad ce fel de persoana este - cu greu mai găsești băieți decenți care nu vor sa te folosească (nu vreau sa ofensez pe nimeni zicând asta). Însă din experienta îți zic ca dacă vrei sa faci asta fa-o cu persoane care stau în localitatea în care stai și tu, la distanta e mai greu si nu ai cum sa ai deplina încredere în cineva de pe net. Însă faci cum vrei.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da e mai misto asa. Enervant e la alea care asteapta atentie si nu misca deloc mana sa faca bine

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Normal ca e ok, nu-i da in cap cu parul...
Daca te lasi controlat de altii in viata si iau ei decizile in locul tau sau le influenteaza, vei avea de pierdut si vei fi trist toata viata!
Uitasem ca societatea are o regula clara in care zice ca indifefent de situatie, barbatul trebuie sa faca primul pas!

| Catrice a răspuns:

Era regula ca numa băieții trebuie' s-o facă? Nu știam, aflu chestii noi de pe TPU.

| GPA a răspuns:

Depinde de situație. Nu numai băieții trebuie să abordeze fetele, și fetele trebuie să-i abordeze pe băieți. Nu este o regulă, pur și simplu dacă îți place de el/ea încerci să intri în discuție, indiferent de sex. Adică, faci ceea ce simți pentru el/ea.
Am văzut multe fete care-i abordau pe băieți. Și pe mine mă abordau(agățau chiar laughing ) fetele, mai ales în liceu, când ieșeam la tenis tongue. De multe ori așa a fost. Pentru a te observa o fată și a intra în vorbă cu tine, trebuie, în primul rând, să te faci remarcat cu ceva thumbs up

| alexalx1234 a răspuns:

Există genul ăsta de fete?

| alexalx1234 a răspuns:

E foarte ok. Nu mi se pare normal ca doar baietii sa se bage in seama cu fetele si ele sa ramana indiferente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Is Baieti cu nickuri faine., Sau "lipitoare" pentru bani,

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E ceva normal.

| Clytia a răspuns:

Dacă ți-a atras atenția vreun băiat și ești dispusă să-l cunoști, de ce nu? Nu e nimic greșit în asta.

| SLS92 a răspuns:

N-ai sa vezi asa ceva, de unde ai scos prostia asta frate

| ValentinGabi a răspuns:

O părere bună să le de-a dumnezeu sănătate pentru că mai sunt si băieți timizi si le e rușine să se bage ei primi în seamăhappy

| AndaAlexandra explică:

Da, dar ma intreb ce ar crede sau ar gândi un băiat abordat de o fata, nu ar crede că e nebună sau ca ar avea alte intentii?

| iMihai98 a răspuns:

Daca esti una dintre ele contact me

| Anonymous4433 a răspuns:

De ce n-ar fi? straight face

| blondie22 a răspuns:

Mda, mi-a plăcut de cineva și am ieșit de câteva ori, eu care voiam o relație serioasă, iar el...îl ducea capul doar la aventuri...

| Dyagymmieredulce90 a răspuns:

Nu trebuie sa ne facem o parere anume despre cineva care alege sa faca ceva. Toti avem dreptul sa facem ce vrem. Atata timp cat o fata doreste sa agate, inseamna ca asta simte sa faca. Nu este de condamnat, si nu suntem in masura sa condamnam. Desigur ca si fetele pot agata. Asa cum pot baietii, exact asa putem si noi. Cei care au o parere proasta despre ceea ce fac altii, sunt niste frustrati inculti si deconectati de la vremurile in care traim.