| mirunaioana a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele/femeile din zodia capricorn? Cunoasteti persoane in zodia aceasta? Ce credeti despre comportamentul lor?

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Am o parere foarte buna. Sunt persoane sufletiste, desi uneori pot parea reci.Sunt ambitioase si asta e un lucru foarte bun.

20 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Da eu sunt capricorn sunt o ambitioasa[ai sa spui ca ma laud] dar nu ma las calcata in picioare [sunt ascendent in leu] deci sunt ca o fiara mai ales cind sunt mintita nu ma las pina nu aflu adevarul putin orgolioasa si poate cam mindra [ parerea celor din jur. asta sunt eu la virsta mea [51 de ani ]

| emy a răspuns:

Am si eu in familie astfel de persoane. Ce sa zic? Sunt incapatanate, ambitioase, cam neiertatoare(poate ca nu toate). Cam asta.

| oracoluldindelphi a răspuns:

Mai fetelor, eu nu ma prea pricep la zodiac... Nu am facut niciodata diferenta intre o femeie capricorn si una gemeni. Credeti ca zodiile conteaza intr-o relatie? Ma puteti ajuta si pe mine aici?
http://oracolul.net/2010/05/zodiile-ne-impedica/

| DiDi a răspuns:

Femeia Capricorn Zodiacul Sentimental:

In sentimentele ei domneste ordinea. Ele sunt pasionale dar le lipseste curajul de a fi imorale. De aceea ele trebuiesc pur si simplu seduse. Sunt prea precaute, precautie pe care in cele din urma o extind asupra precautiei insasi. Sunt in general retrase, dar increderea in sine odata castigata isi vor schimba comportamentul. Le place sa fie iubite.

Femeia capricorn pluteste cu capul in nori, dar este cu picioarele pe pamant. Nu poate fi impulsiva in problemele sexuale. Este pregatita pentru a se lasa admirata si adorata, dar nici un barbat nu o va putea stapani total. Ea stie ce isi doreste un barbat, acesta insa nu va sti nicioadata ce gandeste ea.

Altii gasesc distantarea ei ca pe ceva chinuitor, poate ca si faptul ca-si ascunde bine sentimentele ei extraordinare. Si cu toate acestea este femeia la care toti barbatii se intorc dupa ce le trece gustul dupa aventura. In realitate comportamentul ei ascunde frica de iubire, pentru ca vrea sa fie sigura ca alesul ei este cel adevarat.

Are nevoie de aparare si siguranta. Partenerul odata ales va simti intreaga ei dragoste. Este deosebit de credincioasa. Pe de alta parte simte nevoia de a fi iubita si admirata. De aceea este la inceput atat de distanta si precauta; ea incearca sa evalueze posibilitatile si riscurile inainte de a se lasa sedusa.

Daca face o greseala in alegerea partenerului sau, este de obicei o greseala mare. Va incerca insa sa scoata din aceasta ceva pozitiv, are rabdare sirezistenta. Sa ne ferim in a o rani caci nu uita si nu iarta.

Razbunarea ei nu are limite. Ramane intotdeauna o singuratica independenta si va persista in a-si conduce singura viata. Intr-o casnicie va avea pretentia la o masina si la propriul cont bancar. Si totusi stie sa fie femeie si cunoaste valoarea frumusetii. Are instinct pentru curatenie, machiaj bine studiat si imbracaminte cu acesorii.

Multe femei ii vor cere sfatul in acest domeniu. Este foarte calculata. Ea va incerca sa domine barbatul si sa-l domine si sa-l foloseasca in propriul sau interes. Barbatii slabi se simt atrasi puternic de femeia capricorn. In tinerete este de obicei retrasa, dar cu timpul devine tot mai sigura de sine. In general se casatoreste mei tarziu dupa ce a avut cateva aventuri fara sa devina obiectul sexual al barbatilor.

Pasiunea ei este insa atat de profunda incat nu poate fara dragoste. Ramane insa credincioasa partenerului de viata. Isi doreste un barbat care sa-i satisfaca toate nevoile. Pentru a fi fericita trebuie sa fie ocupata tot timpul.

De multe ori se va dedica operelor de binefacere. Ia viata foarte in serios si este convinsa ca are capacitatea de a atinge teluri foarte inalte. Din pacate nu este prea sigura daca atinge acest tel caci are mereu teluri mai inalte. Este foarte ambitioasa si niciodata multumita.

Respecta oamenii de succes si primeste cu placere sfaturi de la ei. Ingamfarea ei se poate usor dezlega facandu-i complimente. De-abia atunci devine mai umana.

Femeia capricorn, linistita, competenta, nu obtine intotdeauna ceea ce i se cuvine. Oameni mai putin talentati o vor depasi dar pentru un scurt timp, caci rabdarea ei iese victorioasa.

| mirunaioana explică:

@godyx, nu nu cred acest lucru.Chiar sunt de acord ca zodiile nu au nicio legatura cu felul unei persoane de a fi.Stiu foarte bine ce conteaza si ce nu in comportamentul unei persoane si depinde de educatia pe care o primeste de la cei din jur.
@Beautiful Disaster, eu nu am cerut texte de pe internet puse aici pe site cu copy si paste.Eu am cerut o parere personala despre fetele/femeile din zodia asta.
@giuly, nici eu nu cred in zodii si sunt de acord cu tine in tot ceea ce ai spus.
@EUSIATIT, doamna, nici nu-mi trece prin cap sa zic ca va laudati pentru ca si eu sunt in zodia capricorn si am un comportament extrem de asemanator cu al dumneavoastra(desi eu am doar 14 ani si am ascendentul in fecioara). Am un caracter foarte puternic.Si sunt mult prea serioasa pentru varsta mea(parerea celor din jur).
@danielacs, intr-adevar ai dreptate in ceea ce priveste faptul ca stiu sa pastreze un secret.Asa sunt si eu.
Si eu sunt capricorn si mi-am facut o parere despre mine si despre zodia capricorn in general.Insa,am vrut sa stiu si parerile altor persoane cu privire la zodia asta.

| claudiea79 a răspuns:

Am avut o prietena capricorn nu ii placea munca la 28 de ani nu avea servici tot timpul imi cerea banii. ii plcea sa minta ca sa obtina banii. ii place sa insele. sint tacute. razbunatoare si nervoase. capricioase intr-o zi m-a pus sa fac 4 oua ca nu ii placea cum arata. sint rele si manipulatoare daca au ceva de cistigat din asta. se folosete de toata; lumea familie prietenii sau iubit sa cistige banii sau cadouri. la bautura sint violente. se ginsesc nu mai la banii si le place sa santajeze pina faci ce vor ele.mai bine lipsa decit sa ai asa o persoana in preajma. le place sa arunce banii pe excursii si pe telefoane sint neglijente cu lucrurile distrugindu-le. isi vind lucrurile din casa. poate sa plece de acasa la 2 noaptea cu toti banii sa nu stie nimeni de ea 2 luni nimic.au multe secrete nu il place sa comunice

Răspuns utilizator avertizat
| GdX a răspuns:

Tu crezi ca zodiile conteaza in comportamentul unei persoane? Iti spun eu ca nu, conteaza cum este crescuta, mediul in care se dezvolta si persoanele cu care interactioneaza.

| nestlebaby a răspuns:

Sunt femei calculate, cu simtul dreptatii si foarte destepte.

| Andreea_7493 a răspuns:

devil Eu sunt capricorn ...mmmm de obicei capricornii sunt foarte incapatanati, orgoliosi, iarta dar nu uita, materialisti. cel putin eulaughing

| doina_2123 a răspuns:

Pai bunica si cu mama sunt in aceasta zodie,
pot sa spun ca mereu isi ating scopul, sunt harnice. nu se opresc la cele obtinute, si nu au un caracter moale.

| RoRoxana a răspuns:

Eu sunt capricorn happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se marita, isi iubesc sotii, unele inseala, isi cresc copii, se duc la servici. celelalte nu pre.sant niste...capricoarnele sunt cele mai bune.au coarne si vor sa le puna si barbatilor. dar sunt darnice, sa stii. ca barbatilor le pun coarne de cerb de alea mari, nu de ciutani. buna zodie.si ele sunt bune-bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt capricornitza.trebuie sa mentionez ca m-a amuzat raspunsul dragalasului; m-a amuzat dar mi-a si placuthappyce sa spun... mie mi se potriveste zodia.sunt ambitioasa, muncitoare, I general femeile capricorn fac eforturi pentru. cariera, sunt statornica. zodia la femeile capricorn inseamna loialitate pe toate planurile; apreciem corectitudinea.Am citit aici despre persoane de o calitate morala indoielnica... Opinia mea e ca ar avea vreun ascendent nepotrivit si nu stiu sa-i gestioneze inflentele. Poate intr-adevar fi vorba si de mediu, categoric. Dar o persoana capricorn, barbat sau femeie de cele mai multe ori au un bun simt nativ. oricum, noi alegem, indiferent de semnul zodiacal sau de orice altceva.liberul arbitru este cel care te construieste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt capricorn si cum au mai spus si altii, un om nu poate fi caracterizat dupa zodie, ci dupa modul in care gandeste, cum a fost educat. Ce pot sa spun, majoritatea informatiilor pe care le gasesc despre zodia mea, mi se potrivesc dar asat nu e tot ce conteaza. Eu credeam inainte ca toti capricornii sunt la fel dar nu este asa, lucru pe care l-am dedus dupa ce am vorbit cu o alta persoana care avea tot zodia asta si mi-am dat seama ca suntem f. diferiti.Acea persoana era chiar opusul meu... deci nu cont. zodia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt un capricorn si intr-adevar conteaza si educatia care o primesti si in ce cercuri te invarti, eu pot sa spun ca sunt ambitioasa, familia o respect mai presus de orice, pentru mine orice vis devine realitate, si nu iert pe nimeni

| dyannee a răspuns:

Da, cunosc. O prietena de-a mea este in aceasta zodie :D. Ce pot sa spun? Persoanele nascute in aceasta zodie sunt timide, romantice si prietenoase.Sunt tandre, au suflet mare, dar le place sa fie smechere cateodata. Dragastoase, amabile, dar din pacate fara spirit de echipa si pesimiste :(. Daca vrei sa afli mai multe intra pe http://www.eastrolog.ro/cum-seduci-femeile/profil-femeia-capricorn.php si daca vrei cauti informatii si despre alte zodii :p. Sper ca ti-am fost de folos;-) bye :-*

| danielacs a răspuns:

Eu sunt in zodia capricorn si pot spune despre mine ca sunt mai timida, tin totul in mine, imi e fica sa imi exprim sentimentele sa nu fiu ranita, prietenii sunt foarte importanti pentru mine si cateodata ma las pe mine pe locul doi doar pentru a-mi ajuta prietenele... dar daca cineva m-a ranit il iert dar nu il uit niciodata si astept sa se intoarca roata, nu ma pun eu sa ma razbun. Pot sa iti mai spun ca persoanele din capricorn sunt foarte linistite in care poti sa ai incredere sa ii spui orice, stiu sa tina un secret si nu il va dezvalui niciodata chiar daca se cearta cu acea persoanawinking

| anabatr a răspuns:

Buna. Sunt femei ok din punctul meu de vedere si obisnuiesc sa citesc despre personalitatea zodiilor pe internet. mie imi place zodiacool.ro pentru ca de aici imi citesc horoscopul zilnic. Mult succesc

| anabatr a răspuns:

Sunt persoane sufletiste si e adevarat ce se spune in zodiac despre ele. mie imi place zodiacool.ro si acolo citesc despre zodii. apropo eu sunt capricorn