| Paty17 a întrebat:

Ce părere aveți despre tinerii cu tentative de sinucidere?

17 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Cum sa am o parere despre niste oameni pe care nu ii cunosc si nu stiu ce probleme au?
Si totusi...cat de cretin, idiot, dement sa fi ca sa spui ca o persoane pe care nu o mai intereseaza viata cauta atentie? Trebuie sa ai un handicap la cap foarte grav ca sa debitezi cretinitatea asta.
Multi cred ca poti sa treci peste toate fara sa faci un gest extrem.Nu poti.Sunt sigur ca astia care o ard cu "infrunta-ti probleme" ar inebuni daca ar fi in locul unei persoane cu probleme adevarate.
As mai spune si cat de idioti sunt idiotii aia care cred ca daca esti tanar nu poti avea nici o problema dar nu cred ca are vreun rost.

| 亚历山 a răspuns:

Buna intrebare.Persoanele cu ganduri de suicid sunt acele persoane care nu au avut o viata chiar"roz". Probleme in familie si alti factori factorul principal care face gandirea de suicid este depresia severa si necontrolata...Depresia iti ia mintile si pentru cateva minute esti inconstient de lucrurile pe care le sarvarseti...

| ralucamirabela a răspuns:

Nu cauta atentie sau sunt prosti.pur si simplu nu au puterea sa infrunte orice. poate au probleme..nu suporta.au trecut prin multe..si voi care ati raspuns mai jos doar ii judecati..nu cred ca are cineva tentative de sinucidere asa..degeaba..ca nu au ce face..ok..bye!

| DoodyAlexx a răspuns:

Parerea mea este ca ei cauta atentie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bolnavi psihic

| OnuOnulică a răspuns:

Sunt ori bolnavi mintali ori cersesc atentie oricum eu nu ii bag in seama poate sa faca ce vor ei.

| drogh a răspuns:

Sunt niste persoane care nu au vazut frumusetea vietii si incearca sa si-o ia doar pentru ca au dat de un obstacol. Nu se merita sa ai tentative de sinucidere! Uneori nu totul este roz! Dar daca ai capacitatea de gandire bine dezvoltata si stii cum sa treci peste cautand o cale de rezolvare, atunci o sa-ti fie bine.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Paty,

Daca cunosti pe cineva care se afla in aceasta situatie, noi vrem sa-l ajutam. Ii poti recomanda sa ia legatura cu noi.
Vrem sa il/o ajutam sa ii fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi un partener de discutii sau poate fi un prieten atunci cand cineva se confrunta cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care se confrunta reprezinta subiecte delicate si s-ar putea simti in largul sau mai degraba in mediul online, ne poate scrie la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să am vreo părere despre ei? Unii dintre ei caută atenţie, alţii nu. Poate au şi ei probleme, poate nu mai simt rostul vieţiilaughing Să facă ce vor cu viaţa lor, că oricum suntem destui, deci n-ar fi mare pierdere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste prosti.

Nu-mi spune ca ai asemenea ganduri.

| Paty17 explică (pentru anonim_4396):

Nu eu. Nu am motive.
Aveam în minte altă persoană când am pus întrebarea, stai liniștit happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paty17):

Inteleg.

| HellGirl666 a răspuns:

✰ Cred că sunt niște persoane care au suferit prea mult și nu au pe nimeni care să le fie alături. 5O% sunt doar niște lași, care caută atenție, dar restul au niște povești chiar triste. sad

| EsteraIulia1918 a răspuns:

Hey, despre acestia- consider ca se cred singuri, nu prea cred in Dumnezeu, Il stiu pur si simplu, ca, Cineva care e in cer; nu se incred in El; cad in depresie, si se complac in acea stare, considera ca viata nu mai are sens,( se poate intampla din diferite cauze, de exemplu, in cazul filmului Avatar), si, cam asta ar fihappy

| Tudosie_Ionut_Robert_1997 a răspuns:

Niste prosti(parerea mea)... De ce sa te sinucizi?!? ....Infrunta adevarul si nu vei suferii(prea mult)

| Paty17 explică (pentru Tudosie_Ionut_Robert_1997):

Nu m.am referit la persoana mea. Sunt mulți cu gândirea asta straight face

| Tudosie_Ionut_Robert_1997 a răspuns (pentru Paty17):

Pai nici eu nu m-am referit la tine. m-am referit la toti cei care vor sa faca acest lucru