| C_Adina_1995 a întrebat:

Ce părere aveți despre un bărbat care își palmuieste soția?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Toti care zic depinde de ce a facut sau de motiv au o gandire proasta.Indiferent ca e bărbat sau femeie nu ai dreptul sa lovești un om (decat in autoapărare daca vrea sa te bata/omoare ce ia ce cred ca e cam greu sa faca o femeie cu un barbat).
Nu sunt si nu voi fi pro violență niciodata pentru ca se presupunem ca suntem oameni nu animale.

16 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Niciun barbat nu-si palmuieste sotia. Daca ai penis esti barbat doar biologic, e nevoie insa de mult mai mult ca sa-ti zici barbat.
Ai renuntat la masculinitate de la primul gest de acest gen.

| Dismally a răspuns:

O parere la fel de "buna" ca si despre acea femeie care accepta sa fie palmuita de sot.

| Raven a răspuns:

1. Că n-o să se oprească niciodată la prima palmă.
2. Că nu e în stare să aducă alte argumente într-o discuție.
3. Că o are mică și încearcă să compenseze dar n-are bani de Ferrari roșu

| Uvox a răspuns:

Se spune ca atunci cand ridici mâna asupra unei femei incetezi sa mai fi bărbat.
Sunt convins ca asa si este.

| GirlOnline81 a răspuns:

Scuze, ai spus "barbat"?

| RAY a răspuns:

Bataia e rupa din rai

| SilentRain a răspuns:

O jigodie infect, lovește o femeie pentru ca e mai slaba ca el, cu siguranță jigodia nu ii în stare sa scoată 2 vorbe în fata unui bărbat
Nu e om, e o mizerie, iar ea e o proasta

| Roxin a răspuns:

Ar trebui sa-mi fie rusine ca am cumparat bici, catuse si franghii...sad

| Endoryus a răspuns:

Depinde acum de femeie. Sunt alea care vorbesti frumos cu ele si nu te respecta asa ca mai ramane vorba cu bataia rupta din rai.

| pagliaci a răspuns:

Nu e barbat.

| Mircea08 a răspuns:

Nu da doi bani pe sotie, indiferent din cauza cui s-a ajuns la asa ceva. Eu am cunoscut doua familii in care sotia batea barbatul, si nu prea se revolta nimeni. Oamenii sunt tentati sa gaseasca un vinovat, dar de fapt de vina este modul de viata, caracterul, care este o proprietate privata la care nu prea se inghesuie nimeni sa schimbe ceva. Numai iubirea darama zidurile acestei proprietati si permite reconsiderarea valorilor la care se raporteaza fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pat? O parere buna

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Deci astia in rai pe norișori se bat intre ei laughing

| OrdanKarris a răspuns:

A facut ea ceva sa-l provoace s-o palmuiasca.

| relian a răspuns:

Ce parere sa am, depinde de motivul pentru care a facut-o, ori o face.La fel de bine si o femeie poate pamui un barbat.
Aia inseamna ce anume? Vad multi pe aici, vai ala nu-i barbat, ala nu stiu ce e rahat cu prune.
Daca un barbat da o palma unei femei, inseamna ca a avut motiv s-o faca, la fel procedeaza si unele femei.A da o palma unei femei nu e bataie cum zic, ori cred unia.Gata a dat unu o palma,ce mai rupere de nori,a jucato in picioare bla bla.
Normal ar fi sa nu se intimple,dar cum oamenii is diferiti, asta e viata.
Daca motivul a fost unul banal, atunci da nu este normal, ori poate respectivul este violent, ori bea si in astfel de situatii se intampla.
Deci sa inteleg ca ai luat-o laughing asta e.
Dar tu de ce nu ai ripostat, sai dai si tu 2 palme?laughing Bine asta in cazul in care nu ai fi gresit asa de rau incat respectivu sa iti administreze aceasta corectie laughing
E destul de vag, asta din informatiile tale sa poata cineva sa isi faca o parere, sau mai mult.

| CleanHeart a răspuns (pentru GirlOnline81):

Asta voiam sa zic și eu