| adriana1991 a întrebat:

Ce părere aveți despre un bărbat care angajează menajera și bona că sa fie eliberat și el și soția de majoritatea treburilor casnice e de condamnat?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca isi permit. Financiar mă refer.

| RAY a răspuns:

Sa angajeze și șofer sa nu îți lase soția nestaficuta, bravo lui are 3 femei

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i un lucru perfect normal si sanatos, la o familie care-si permite sa angajeze asemenea servitori, ca sa se poata relaxa si avea viata sociala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atât timp cât petrec timpul cu copilul și se implica în creșterea lui poate sa își angajeze și majordom

| sierra1 a răspuns:

E tare (in contul bancar) acel bărbățel

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu e de condamnat, face fiecare ce vrea cu banii pentru a-și ușura viața.Dar totuși fiecare ar trebui să știe să spele o haină, un pahar, să dea cu mopul, astea sunt chestii esențiale de care cu toții avem nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
| mariamarin2006 a răspuns:

Fiecare face cum consideră de cuviință.

| CatenaccioStyle a răspuns:

Atat timp cat plateste serviciile facute de acea menajera si o trateaza cu respect nu vad nicio problema in asta pentru ca nu e vorba de sclavie, pana la urma e un serviciu de comun acord.