| Elisabeta21 a întrebat:

Ce parere aveti despre un cuplu care au 2 ani impreuna si care vor sa doarma impreuna macar pentru o noapte dar fara niciun contact intim. Vor doar sa se simta si sa adoarma unul in bratele altuia. Credeti ca parintii lor i-ar lasa? Amandoi fiind minori. Ce parere aveti?

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Astea sunt povesti. Trebuie ca cei doi sa fie foarte puternici incit sa reziste doar sa se imbratiseze. Adica vrei sa spui ca stai tu cuminte cu inghetata preferata in mina pe o caldura torida fara a o linge un pic macar? Rar gasesti unul care sa ramina cuminte, dar mai doi. Si de aceea, orice parinte constient nu va fi de acord sa ii lase, exceptind faptul ca ei sunt sub varsta de 10 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

De ce orice parinte constient n-ar fi de acord sa-i lase? Si daca fac sex, care-i problema? Ce treaba au parintii cu asa ceva?

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru acelasi motiv pentru care sexul inainte de 18 ani e considerat ilegal. Pai crezi ca parintii nu au nici o treaba daca fata lor vine cu burta pana la gura la ei zicindu-le ca are nevoie de ajutor sa scape de burta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

E considerat pana la 15, informeaza-te mai bine.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce atunci oriunde unde e vorba de sex, nuditate, etc, se cere sa fie 18+?
Dar chiar de e si la 15, asta e un raspuns doar la prima problema, asta daca nu cumva ei au mai putin de atit.

| Aasdfghj a răspuns:

Asta cu fara niciun contact intim nu o crede nici macar un copil de clasa a 4-a. Stati ziua impreuna, imbratisati si uitati-va la un film.

| RAY a răspuns:

Ce romantic, asa am si eu las draga ca doar dormim impreuna pana la asta i crestea burta in fiecare noapte, ma viola nesimtita, 2 ani si nimic pe bune? mai rar asa baiat pe bune

| mihai69 a răspuns:

Eu v-aș lăsa.

| minrest a răspuns:

E pacaleala. Dar sa zicem ca nu e. Ca barbat, cu o femeie in brate, in pat, te exciti prea tare. Pana la urma ii ceri o gratificatie sexuala, mai mica sau mai mare. Dar sa zicem ca nu ii ceri. Stai asa, cu penisul erect, in doua ore hematiile imobilizate in penis se aplatizeaza, testiculele lucreaza degeaba, dor, dureri si in zona inghinala. Evident, nu poti sa dormi. Asta ca sa iau propunerea in serios, dar de fapt planul e sex, de moda veche si fara protectie, chiar si cu putina fortare, ca e greu sa insisti atata si apui sa strigi dupa ajutor.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Ar fi mai ok daca ai specifica si ce varsta aveti, in mod normal nu prea ai ce cauta cu un baiat in pat fiind minora, dar in ziua de azi chiar parintii isi indruma copiii spre astfel de relatii, lucru care e de-a dreptul dezgustator. In mod clar spun NU lucrurilor de acest gen.

| Elisabeta21 explică:

Ei chiar nu vor sa aiba niciun contact intim. Iar baiatul face 18 ani in cateva luni si chiar o iubeste pe fata. Si nu vor sa faca nimic noaptea chiar daca nu va vine sa credeti. Nu credeti si gata!

| cristi202 a răspuns (pentru Elisabeta21):

Pot sa cred doar in doua cazuri - ea este frigida, si/sau el este impotent, sau unul din ei are malformatii grave ale aparatului reproducator incit sa nu fie in stare de nimic.
Altfel, chiar de nu vor, nu sunt masinarii umane, hormonii circula prin singele lor si intr-o noapte sunt suficiente minute in care o dorinta arzatoare sa apara ca sa duca la sfarsit dorinta lor de a nu avea nici un contact intim. Si aici cei doi ani conteaza mult, pentru ca ia cam 1, 5-2 ani ca sa capeti incredere in partener, relatia devenind stabila si apropiata, deci tocmai acea apropiere va face ca dorinta sa fie foarte arzatoare, plus gandul ca ai posibilitatea sa o faci chiar atunci. Doar un caracter puternic poate sa se opuna, unul din acelea ce nu tin cont de pornirile inimii sau ale trupului in viata de zi cu zi. Dar fiintele acelea sunt atit de rare incit e greu de crezut ca se vor putea abtine.

| Elisabeta21 explică:

Bai, oameni buni, gata, terminati-o! Am pus o intrebare si vad ca m-am ales cu tot felul de raspunsuri jignitoare! Nu mai judecati alti oameni, nu aveti niciun drept!