| Anonimaaaxgar a întrebat:

Ce părere aveți despre părinții care își lasă copiii minori să conducă?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca o fac pe drumurile pubice inseamna ca sunt inconstienti si infractori.
Daca o fac pe camp, teren viran sau curte nu este nici o problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde? La tara pe camp? Acolo nu vad nicio Problemă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde si de educatia copilului. Daca poate constientiza, si nu are apucaturi proaste (nu va fura masina dupa ce prinde gustul), e ok, il va ajuta acea experienta.
Dar daca e o pușlama teribilista, care incearca toate prostiile, nu ar trebui sa stie nici cum sa descuie masina.

| anonimg a răspuns:

N-am o parere foarte buna. Astfel de copii vor fi atrasi de adrenalina, si vor astepta ocazia sa le pice cheile si masina pe mana. Ei nu se gandesc ca vor putea curma vieti omenesti, si nici nu realizeaza cat de mare este aceasta responsabilitate ca si conducator auto.
Daca la 18 ani sunt o multime de pustani iresponsabili cu permis; cu cat mai mult sunt cei fara permis.

| Frank51 a răspuns:

Fiecare parinte stie ce are in casa. Problema este cand stii ca are probleme mentale si de responsabilitate si totusi il lasi sa faca ce vrea, aici vina este a parintelui nu a copilului prost. Vina devine a lui cand deja la 25 de ani a facut accident de 5 ori si a omorat niste oameni(cunosc persoane de genu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti minorii au condus cred, cand au fost mici.
Important e sa nu conduca pe drumurile publice happy
Eu conduceam si combina si tractor la tara, si eram mici mic laughing

| DarkAndDreary a răspuns:

Dacă sunt supraveghiați și nu o fac pe drum public, presupun că e ok.