| Sportacus123 a întrebat:

Ce pot face dacă mă supăr repede?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sa te calmezi la fel de repede.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ii poveztesti Tatalui nostru ceresc toate motivele de frusteare, ii explici Lui ce_ti vine sa le faci celor ce te supara, ii multumesti ca pentru toate datile in xare El a avut motive intemeiate sa fie suoarat pe tine, a platut Mantuitorul Hristos ca sa poti di iertat. Il lauz cav El e atorputernic sa fie si puterea ta de a_ti tine sub xontrol suoararea, a ierta altora, a rasounde cu bine la raui.

| gabicoo a răspuns:

Respiri adânc și nu mai postezi pe TPU.

| ioana748 a răspuns:

Este ok sa te superi. Important este cum reactionezi la suparare.
Si trebuie sa fii constient de ceea ce se intampla si sa nu te conduca supararea pe tine ci tu pe ea.
Si mai lasa le incolo de chestii ca viata merge inainte.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa faci. Asta face parte din personalitatea ta. Si eu ma enervez repede.

| Celdrept a răspuns:

Tehnici de desensibilizare.

| vasileparnaie a răspuns:

Sa nu te mai superi repede

| Amag a răspuns:

Nu prea vad o sansa de-a evita o situatie ca asta. Chiar nu stii ce faci?