| feli7566 a întrebat:

Ce sa aleg in viata-banii sau dragostea

Răspuns Câştigător
| IuliaMihaella a răspuns:

Cand dragostea este un pic mai complicata atunci trebuie sa mergi tot inainte, tot dragostea sa o alegi deoarece este cel mai frumos dar pe care ni l-a dat Dumnezeu ca sa le aratam si altora ce inseamna cu adevarat acest cuvant, dragostea va fi mereu in sufletele noastre, iar banii nu ne vor ajuta sa iubim mai mult.happyhappy
Pa - pa!

16 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

De acord cu cherrybomb dacadoi oameni se iubesc pot face multe impreuna.Chiar si bani muncind.

| Bya132 a răspuns:

Îmi este mereu greu să răspund la astfel de întrebări.
1. Dacă ai alege viaţă:
a) Este frumos să trăieşti, cred că unul dintre cel mai plăcut(e) sentiment/activitate (nu ştiu cum să le spun) aceea de "a trăi".
b) Poţi trăi, dar vedeţi, şi oameni străzi au viaţă, şi nu tocmai una bună! Dacă ai ghinionul să ai o viaţă grea, e mai dificil.

2. Dacă alegi banii:
a) Oameni au nevoie de bani pentru o viaţă "bună". Şti cum se spune "banii nu aduc fericirea, dar o întreţin".
b) Unii oameni au bani, dar nu au fericire, dragoste.

3. Dacă alegi dragostea:
a) Dragostea doare, şi ştim foarte bine asta, dar este un sentiment genial.
b) Dacă ai dragoste, ai viaţă. Dragostea nu contează dacă eşti sărac sau bogat, dragostea este un sentiment.

Cu alte cuvinte, aş alege dragoste.

| Criss003 a răspuns:

Categoric dragostea. daca ai banii si nu esti iubit si esti singur? cu ce te ajut? mai bine mai sarac dar sa cunosti dragostea si sa fii iubit decat sa fii,, plin de bani,, si la batranete sa fii singur. oricum cand mori nu iti iei banii dupa tine. suntem egali cu toti. dar macar murim impacati pentru ca stim ca am fost iubitibig grin

| feli7566 explică (pentru Criss003):

Si daca dragostea ca si relatie este un pic complicata, ca si cuplu, ce alegi.

| Criss003 a răspuns:

Pai feli7566. daca se intampla asta si sa zicem ca aleg banii. si persoana pe care o iubesc,, ma suporta,, doar pentru bani si tot dragostea o aleg. cu bune si rele sa ma iubeasca nu pentru bani

| IuliaMihaella a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dragostea este cea mai importanta.
Mult noroc in viata!happyhappy

| feli7566 explică (pentru IuliaMihaella):

Ok dar atunci cind dragostea este un pic mai complicata, referitor la relatie...

| IuliaMihaella a răspuns (pentru feli7566):

Cand dragostea este un pic mai complicata atunci trebuie sa mergi tot inainte, tot dragostea sa o alegi deoarece este cel mai frumos dar pe care ni l-a dat Dumnezeu ca sa le aratam si altora ce inseamna cu adevarat acest cuvant, dragostea va fi mereu in sufletele noastre, iar banii nu ne vor ajuta sa iubim mai mult.happyhappy
Pa - pa!

| cherrybomb a răspuns:

Daca va iubiti puteti face banii impreuna ( muncind amandoi )

| speranza a răspuns:

Dragostea,normal.Banii nu fac altceva decat sa distruga oamenii, pentru ca sunt blestemati.Dar nu poti trai nici fara ei. Dragostea este cea mai importanta pe lumea asta!

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Dragostea`:X

| Cornelutz a răspuns:

Amandoua. Pentu ca nu poti trai doar din dragoste sau bani. Insa majoritatea oamenilor daca ar trebui sa aleaga ar alege cu siguranta bani.

| abcquiz a răspuns:

Dragostea. fundita?

| QuiGon a răspuns:

Cu siguranta dragostea! Imi place de o fata dar nu cred ca ma place dar da ca ar fi sa aleg intre ea si un catralion de milioane de de mii de lei asalegeo pe ea!

| feli7566 explică (pentru QuiGon):

Dar daca dragostea e complicata, ca relatie ma refer...ce ai alege.

| eKo4eVeR a răspuns:

Eu as alege viata, ca daca sunt in viata, pot face dragoste pe bani xD Succes

| feli7566 explică:

Dar daca dragostea este complicata,ca si relatie ma refer,ca si cuplu,desi iubesti, nu esti iubit prea mult, ar fi doar interes sa zicem.ce ati alege.