| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Ce este bine sa alegi in viata? Banii sau dragostea? voi ce ziceti?sadsadsad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se poate amandoua.si daca nu, eu as zice banii, ca fara bani in ziua de azi mori de foame iar dragostea nu iti tine de foamehappybig grin

15 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

"Banii...banii nu au suflet sa-ti dea iubire,
Banii...banii nu vor fi la greu langa tine.
Banii...banii nu au suflet sa-ti dea iubire
Banii...banii nu te-ntreaba daca suferi sau ti-e bine..." dar fara bani nu se poate... ( mai ales acum in criza asta!winking )

Toti avem nevoie de dragoste! Toti avem nevoie de bani!
Nu trebuie sa alegi intre bani si dragoste, ...indiferent ce vei alege...iti va lipsi ceea ce nu ai ales!
Invata cum sa le ai in acelasi timp! Nu e imposibil!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dragostea... ca sa fii cu adevarat fericit ai nevoie de dragoste... poti sa ai toti banii din lume si sa fii singur... cu ce te ajuta ei atunci? mi-a placut o piesa de la parazitii pe tema asta... spunea:
"Banii n-au valuare... Oamenii-au valuare" - Parazitii - Banii n-aduc fericirea

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Dragostea

assiris
| assiris a răspuns:

Banii nu pot fi vesnici dar dragostea da. Daca alegi banii s-ar putea sa nu existe dragoste si cind ai pierdut banii ai pierdut totul. Daca exista dragoste de bani poti face rostul. Crezi oare ca M C daca are bani are si dragoste? Un copil intr-o familie bogata a fost intrebat de un reporter: ai parinti, ai bani, ai tot ce-ti pofteste inima, ce-ti mai lipseste? Copilul in inocenta lui a raspuns: un pic din dragostea parintilor. Eu sunt permanent singur caci parintii alearga pentru a face bani.

carla
| carla a răspuns:

Pe amandoua...de ce sa aleg si de ce nu ar convietuii bine impreuna?happy

| mihalitza a răspuns:

"Unde dragoste nu e, nimic nu e!" Alege dragostea! Satisfactiile vor fi infinit mai mari...

| crisa a răspuns:

Dragostea.
Banii poti sa-i faci, sunt n metode, dar dragostea n-o gasesti/ai asa usor.

| lucilucica a răspuns:

Eu zic ca amandoua pentru ca de dragoste ai nevoie si de bani ca sa ai cu ce o intretine

| clau44 a răspuns:

Eu zic că dragostea, căci banul e "ochiul diavolului" cum se spune în tradiţia populară!

| Mia_8661 a răspuns:

Daca exista ambele e cel mai bine... dragostea trece. siguranta zilei de maine trebuie sa o ai, acum depinde care e situatia...cum ai fost obisnuita...

| miha2010 a răspuns:

Daca le poti avea pe ambele de ce nu! Banii nu aduc fericirea dar ajuta la construirea ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de telul fiecaruia in viata, sunt persoane materialiste care aleg detasat banii in defavoarea dragostei, si nu sunt de condamnat, fiecare are propriile principii, daca cele doua se pot combina ar fi alegerea buna, dragostea este fara discutie alegerea perfecta din punctul meu de vedere,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar... Cei mai importanti sunt banii happy Fara nici un dubiu big grin

| sasy a răspuns:

Eu zic ca dragostea, adevarat ca cu banii poti cumpara orice dar nu si dragostea, dragostea nu se vinde...

| veveritza25 a răspuns:

Cel mai bine e sa alegi dragostea pentru ca ea te face bogat nu banii, sper sa tii cont de raspunsul meu pentru ca asa e