| iloveilove122 a întrebat:

Ce sa fac ca mama sa nu ii mai ia aprarea surorii mele?si sa nu ma mai cert cu sora mea (nu o sufar de loc ma enerveaza la culme)? funda pentru cel mai rapid raspuns si folositor desigur :d

9 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Lasa de la tine - este sora ta - desteptul cedeaza primul

| allllexaaaa a răspuns:

Pai spune-i mamei tale ca sa nu ii mai ia apararea, ca tu si cu sora ta sa va rezolvati singure problemele, asa veti invata cand veti fi mari sa aveti bun simt, sa fiti intelegatoare. Daca vrea poate sa va mai opreasca uneori, totusi cine e cel mai destept cedeaza.

| laurentiu80 a răspuns:

Ii ia apararea surorei tale pentru ca e mai mare, si tu esti o rasfatata mica, care in loc sa-si faca lectiile sta pe TPU. Asa ca mama taaa are dreptateeee!

| iloveilove122 explică (pentru laurentiu80):

Si care e problema ta ca stau eu pe TPU? si de unde stii tu ca ea e mai mare desteptule vorbesti asa fara sa stii :@

| laurentiu80 a răspuns (pentru iloveilove122):

Mersi de compliment. esti genul de fata care are poze cu botic pe facebook, care are arfe de gagica si care nu-i convine nimic. funda?

| iloveilove122 explică (pentru laurentiu80):

Hay nu zau

| princess a răspuns:

Sa nu te mai certi cu ea,ar trebui sa te intelegi bine cu ea sa va schimbati hainele sa va povestiti lucrurile una alteia sa va ajutati la teme etc, ar trebui sa apreciezi ca ai o sora fie mai mare sau mai mica! Poate fara ea te-ai fi simtit singura, asa uite...ai cu cine sa te certi :p
Si nu te mai enerva ca faci riduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te-ai intreba cum sa faci sa nu te mai certi cu sora ta, pentru ca nu e normal.

| SarahMaria a răspuns:

Numai baga in seama lucrurile astea! Gaseste-ti o alta ocupatie! Nu te mai enerva degeaba sincer.