| angel007 a întrebat:

Aveti o sora sau frate? Eu am o sora mai mica care ma enerveaza la culme x-(. Ce as putea sa fac sa ne intelegem mai bine?

Răspuns Câştigător
| gabriela007 a răspuns:

Ati putea sa mergeti impreuna prin parc.la un suc.Sa iertati greselile celeilalte si sa va ganditi:,, Am cea mai buna sora din lume!" Eu nu am o sora, dar as vrea.Deci esti norocoasa

10 răspunsuri:
| Anduciu a răspuns:

Am o sora geamanasmugCateodata ne certam, ne batem, dar ne impacam repedebatting eyelashes

| sasha a răspuns:

Am o sora mai mica da cu 2 ani cred ca ne intzelegem destul de bine sti cum reusim asta? nu ne vedem decat de 2 ori pe zi la pranz si la cina happy

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Am un frate... si ala geaman! Ma cert mereu cu el.

| dya a răspuns:

Eu nu am nici sora nici frate...si intr-un fel imi pare rau ca sunt singura la parinti, ca daca aveam ma jucam, vb cu candva... da asa numa cu prieteni. Pai incearca sa nu te mai enerevezi asa tare ca pana la urma este un membru din familie pe care o iubesti si care te iubeste. Ca sa te intelegi mai bine poti sa te joci cu ea, sa o intrebi cate ceva despre ce stii ca ii place, sa vb cu ea sa o inveti chestii noi etc

| parazitu_8805 a răspuns:

Da am si eu o sora. Ne vedem rar pentru ca stau in camera mea sau ies pe afara (sa scap e ea ) iar atunci cand ne vedem nu se potoleste pana nu o bat (una, doua acolo...) am incercat sa fiu mai intelegator, sa o ajut da na mers nimicastraight face Acum stiu doar cum sa o fac sa faca ce vreau euwinking
Asa ca mi-am dat seama ca exista doar doua solutii:
1 Ar trebui sa o inveti cum sa se comporte, pentru ca esti mai mare si ea nu are experienta ta de viata ...chiar daca nu e mare;

2) daca nu merge 1( ca in cazul meu) neagai existenta

*Ps : foloseste 2 doar ca ultima solutie.

| honestlyidc a răspuns:

Am eu o sora mai mare. eu tin minte cat de imposibila am fost eu cand eram mica. e normal sa nu va intelegeti bine pana cand depaseste varsta de vreo 14-15 ani.va realiza oricum pana la urma ca numai voi doua va aveti una pe alta si ca va veti fi alaturi pana la sfarsit. ideea e sa o sprijini mereu. mai lasa-ti si tu bani din aia pe acre ii primesti de la parinti si ia-i o ciocolata, sau o agrafa sua chestii minore. ofera-te s ao ajuti la teme sau cheam-o cu tine in oras, sa va cunoasteti mai bine, sa vedeti ce va place si asa. te asigur ca nu are cum sa fie indiferenta la un astfel de comportament. daca o iei frumos, totuul va fi bine. sa ai numai rabdare. si sa incerci sa nu te enervezi groaznic de rau cand face o chestie groaznic de naspa. arata-i ca intelegi situatia si ca toti putem gresi, ca nu e capatul lumii.trebuie sa se simta inteleasa. dar nu ca azi te porti frumos si maine o injuri de origini. ca nu va mai stii ce sa creada. comporta-te frumos cu ea asa constant si vezi ca relatia va fi din ce in ce mai buna si mai stransa!
succesbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am un farate. imi vine sal omor la cat ne certam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o bati si n-o sa mai zic nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ba eu ma cert cu sorumea dar ea este foarte rea nu ai sa-i zici nimic si (te ciupe, ce face prost tmmpit etc. si tipa de zguduie casa o bat mama msi atata ma bte si asa...) e foarte urat mai bine arem singur la parinti

| ralucutzu a răspuns:

Nu prea ai ce sa facibig grin

si eu am o sora mai mica si ne intelegem bine doara tunci cand nu ne vedem...big grin

nu te speria o sa mai cresteti amandoua si o sa treaca.:d