| madaliNnA_2014 a întrebat:

Ce sa fac cand nu vrea sa ne intalnim dar imi spune ca ma iubeste enorm?

9 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cred ca este bine sa nu crezi foarte mult din ceea ce spune, pentru a te proteja pe tine sufleteste. Daca te iubeste atat de mult nu are motiv sa nu se intalneasca cu tine. Decat ca poate, este ocupat cu altcineva. Si atunci da dovada de foarte multa neseriozitate. Ai putea sa ii ceri o explicatie, dar te sfatuiesc sa incerci sa o faci fara sa simta umilinta sau rugaminte prea mare in cuvintele tale. Incearca sa-l determini sa creada ca este pe un teren alunecos. Daca nu va dori sa te piarda isi va revizui atitudinea. Daca nu o va face, iti sugerez sa iti indrepti privirea in alta parte. Cauta un barbat adevarat, responsabil, plin de respect si care stie ce vrea. Sa fii iubita cu adevarat!

| LiveYourLife a răspuns:

Pai de ce nu vrea sa va intalniti?

intreaba-l trebuie sa aiba un motiv

poate vrea doar sa-si bata joc de tine
nu cred ca poti iubi pe cineva numai zicand"te iubesc"adica nah trebuie sa si dovedesti

vorbele nu au nicio valoare
big grin

| nonny50 a răspuns:

Foarte buna intrebare.aceeasi problema o am si eu! straight face daca primesti un raspuns corespunzator anunta-ma te rog!

| Borgir a răspuns:

Ignoral.O sa ai trezesti interesul si te va cauta el

| ciufulixx a răspuns:

Buna...app sincera sa fiu acum acel" te iubesc" cum zice el nu are nici o valoare. ii poti spune oricui te iubesc si mai ales ca nu vrea sa se int cu tine asa nu iti poate dovedii de fapt acel te iubesc. parerea mea este sa-l lasi in treaba lui oh go on sunt o groaza de baieti pe lumea asta cu siguranta iti vei gasi jumatatea succes:X:X

| Vali87 a răspuns:

Cauta-l, du-te dupa el la serviciu la scoala, unde o fii si discuta cu el, ia-l la o plimbare la un suc la un film si eu cred ca se rezolva problema, comunicare e ff import. Mi-e greu sa cred ca daca te iubeste si o sa dea peste tine cand iese de la serviciu sau liceu nu o sa vrea sa stea de vb cu tine, hai sa fim seriosi, mie mi-ar face placere. Incearca lucru asta si nu vei regreta.
Bafta!

| Andreealovechocolate a răspuns:

Sfatul meu e sa-ti faci o adresa falsa de mail si sa iti bagi adresa lui si spune-i ca ai vrea sa va intalniti si o sa vezi daca te inseala

| Aןןє a răspuns:

Eu cred că în cazul acesta nu prea ai ce face, deoarece nu îl poți obliga să se întâlnească cu tine, dacă el nu vrea. Poate că e adevărat că te iubește, și ține foarte mult la tine, dar există motive care vă împiedică să fiți împreună, altă explicație nu văd. decât dacă nu e sincer cu tine.

| FlorinTia a răspuns:

Pui tu conditiile.ori tu, ori eject.pe doua scaune nu se sta.nu esti roata lui de rezerva.si nici servetzelul lui de sters pe maini dupa ce a cinat cu(presupun ca asta e motivul care nu vrea sa va intalniti). mult succes si fi tare mada