| GeorgianaGya a întrebat:

am si eu o problema. ma cert mereu cu mama din motive banale. de ex : "astazi eu pictam oua si am aruncat pensula pe o punga si din greseala a sarit pe ea acoarele. ea a inceput sa tipe si eu m-am luat in gura cu ea. apoi a inceput sa ma injure ( du-te dracu, etc.), si mi-a spus anumite vorbe care ea nu stie, si nu si-a dat seama ca pe mine ma doare aceste cuvinte. atunci m-am certat mai rau cu ea si ma dat afara din camera unde ne certam. eu m-am dus in camera mea si am inceput sa plang. cu tata nu ma cert chiar asa dar cu ea parca nu mai pot sa o suport. ea mereu ma compara cu alt cineva si mie nu imi place asta. ce sfat imi dati ca sa pot sa nu ma mai iau la cearta cu ea de fiecare data cand fac ceva sau tipa la mine? am incercat sa o ignor dar nu pot. momentan mi-am propus sa nu mai vorbesc deloc cu ea sa stie si ea cum e sa nu vorbeasca propria fica cu ea. oricum acum sunt foarte certata cu ea si nu cred ca vom vorbi cateva zile dar eu vreau sa tina mai mult. daca aveti idee ceva va rog spuneti-o. va promit ca va dau funda ....multumesc.

Răspuns Câştigător
| izabela1234 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa rezolvi problemele cu ea...sa fii mai toleranta poate are si ea probleme si de aceea este asa mai rea ..succes! sper sa va intelegeti