| maritan a întrebat:

Ce sa faci daca prietena ta este geloasa pe tine si nu spune?
dau funda!

8 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Bate si tu apropouri despre altii cum ca sunt gelosi/geloase si poate-ti va spune ceva ceva thinking

sau vorbeste cu ea despre gelozie big grin [parerea ta mai intai apoi a ei ]

| Dariusuu a răspuns:

Ce sa faci? Ia trece.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Nu ii da motive sa fie geloasa, nu te da la alte fete, nici in fata ei nici in absenta ei, nu iispuen acte de bine arata o anumita tipa sau chestii de genul. de asemenea, arata-i ca o iubesti, ca e importanta pentru tine, petreceti timp doar voi doi cat mai mult, complimenteaz-o, spune-i cat de mult o placi, ca nu ai inlocui-o cu nimeni, ca e frumoasa, draguta, dulce, ca adori zamebtul ei/saruturile ei/ochii ei, ca vrei cu adevarat sa fiti fericiti impreuna. Ai mai putea deschide o discutie cu ea."ca din intamplare", ope tema geloziei si a increderii care trebuei sa existe intr-un cuplu, csa-i expui intai ce crezi tu despre acestelucruri si apoi sa ii ceri si ei parerea.Sa va iubiti mult si sa fiti fericiti impreuna!

| maritan explică (pentru Euletitia):

Sunt fata nu baiat

| Euletitia a răspuns (pentru maritan):

Ok, scuze, am crezut ca e vorba de gelozie in relatia de cuplu...mai exact, ca o fata este geloasa pe prietenul ei, dar nu ii recunoaste lui asta... daca suntetei fete amandoua, atuncin in ce sens se manifesta gelozia ei fata de tine? ii pl; ace de iubitul tau, e geloasa la gandul ca tu te-ai putea da la iubitul ei, te invidiaza pentru rezultatele la invatatura, nu vrea sa mai ai si alte prietene si sa stai si cu ele in afarav de dansa? explica mai clar ca sa te putem ajuta. bafta!

| maritan explică (pentru Euletitia):

Eu si ea iubim pe acelasi tip si cand zic ceva de genu ca mi-a facut cu ociul tipul ea incepe sa zica ca si ei i-a facut sau imi arata mesajele de la el

| geotechnical a răspuns:

Sa nu ii dai motive sa fie geloasa, si daca nu ii dai motive si tot continua puteti sa aveti o discutie despre tema geloziei

| nununNuNuNuNUu a răspuns:

Vorbeste cu ea despre asta! acum s-ar putea sa nu recunoasca,,, ca e geloasa dar e un inceputwinking