| andreuxxaa9095 a întrebat:

Ce sfaturi imi dati ca sa ma fac placuta in fata mamei prietenului meu big grin? Multumesc :* funda!

Răspuns Câştigător
| Accero a răspuns:

Fi tu insati dca te place cu adevarat te va accepta cu calitati si defecte, nu incerca sa pari altcineva, pentru ca odata vei gresii si vei arata cum esti tu si apoi gestul adica minciuna o sa iti dea o foarte mare aura negativa in fata parintilor luiwinking

18 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! sa fii tu, naturala, nu falsa, decenta si eleganta sa te insoteasca si restul va decurge normal.
O zi frumoasa sa ai si sanatate multa la zi sfantahappy

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Fi vesela si politicoasa. Raspunde-i frumos atunci cand e cazul, si nu fi obraznica. Vorbeste-i cu "dumneavoastra" si arata-i respect.
Succes!happy

| KodrutZ a răspuns:

Gateste ceva mortal la el acasa.

| zdrangoi a răspuns:

Nu trebuie sa te placa mama lui, ci el.
Cat despre mamele de baieti iti spun sigur ca "tin" cu "baiatul".
Asa ca nu trebuie sa te faci placuta, trebuie doar sa te comporti normal.
Asa cum esti.
E doar o parere, nu o lua ca atare.

| XatomisX a răspuns:

Sa ai un decolteu marewinking si sa ii faci un oral tataluiwinking

| ThatWeirdFuck a răspuns (pentru XatomisX):

Oi fi tu "rocker" da' esti prost de puti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soacrele in general sant geloase pe nurori, findca fii le parasesc pentru acestea.tu nu trebuie sa faci nimic decat, sa te uiti la fiul ei ca la un cires copt.

| RaduMD a răspuns:

Mimează că eşti bună gospodină. Dar nu chiar atât de bună ca ea.

| MayanMistica a răspuns:

Arata-i ca ai coloana vertebrala dar nefiind obraznica. Ca esti deschisa la opinii noi dar ai in acelasi timp si parerile tale. Ca nu trebuie sa spui da, chiar daca ar trebui sa spui nu doar de amorul artei. Ca o pretuiesti ca femeie si ca mama lui dar mama ta e mama ta. Ca o vrei ca prietena si nu ca o soacra.
Nu incepe cu tampenii ca : il iubesc pe fiul tau mai mult ca orice pe lume pentru ca va sti ca aberezi. O femeie nu trebuie sa traiasca pentru un barbat si nici sa respire prin el. Trebuie sa aiba personalitatea ei. De asemeni nu arata ca ai face compromisuri duse la extrem pentru ca asta ar fi un punct slab. In Anglia se spune ca o femeie care nu e geloasa e ca o minge stricata.Adica nu sare. In momentul in care vei accepta orice compromis ei vor vrea sa sa vada cat de sus sari tu.

| andreuxxaa9095 explică (pentru MayanMistica):

Foarte bun raspuns! Multumesc frumos!

| MayanMistica a răspuns (pentru andreuxxaa9095):

Sper doar ca ti-am fost de folos.

| andreuxxaa9095 explică (pentru MayanMistica):

Cu siguranta!

| andreuxxaa9095 explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi! :*:* sau ma rog... aproape tuturor. SlIpKnOt06 nu cred ca am pus o intrebare atat de deplasata cat sa facem misto happy Pur si simplu vroiam niste pareri de la cei care au trecut deja prin astawinking happy

| robyionutz a răspuns:

Pai incerca sa o ajuti la treburile casnice cat de mult poti daca inca esti la scoala incerca sa iei si tu note mai bune ca sa o faci fericita ca are un copil destept happy dar oricum eu cred ca mama ta tine foate mult la tine si ar da tot ca sa te stie in siguranta, asta e parerea mea. bfta happy

| Fluturee a răspuns:

Sa ai cei 7 ani de acasa. La prima prezentare in fata mamei prietenului tau, sa te imbraci adecvat, sa nu te machiezi strident sau depinde cum te imbraci, sau cum iti este felul. Sa vorbesti calm, deschis, si nu mai stiu. Dastea... Fundita?happy Sper ca ti-am dat cateva idei happy

| andreuxxaa9095 explică (pentru Fluturee):

Ne cunoastem de mult timp eu cu parintii lui... doar ca vreau sa cresc in ochii ei... big grin laughing Multumesc mult de sfaturi oricum! :*:*

| diamantany a răspuns:

Ceau in primul rand cand ajungi acolo sa saluti frumos si sa fi inbracata corespunzator sa nu ai decolteuri si cu buricu gol sa nu fi si machiata tare doar machiata mai natural sa vorbesti respectos ca asta-i cel mai important si sa arati ca ti la pretenu tau ca ca orce parinte ii place sa vada ca are cineva grija de baiatu sau

| ovidiu_4207 a răspuns:

Fii tu insuti, naturaletea este cea mai placuta.