| anonim_4396 a întrebat:

Ceau! Prietenul meu azi s-a dat la verisoara mea! straight face dar d fata cu mine iar eu ma faceam ca ploua straight face. I-am spus ca nu imi place faptul ca se da la ea iar el si-a cerut scuze dar inca sunt suparata sad. credeti ca e mai bine sa ramanem impreuna sau sa ne despartim?

17 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ori este neserios (70%), ori te testeaza (30%)!

| Ririru a răspuns:

Hei.
Nu cred ca e o problema asa mare pentru a distruge relatia.Ai avut o discutie cu el, i`ai spus ca nu ti-a placut, foarte bine.
Daca te iubeste si te respecta nu va mai face asta. Normal e sa se uite[desi nu de fata cu tine. ], dar nu sa filtreze!

Cum am mai spus, daca tine la tine, nu va continua. Daca continua cu d`astea, ii dai frumusel addidasi oh go on.

| SeNyS a răspuns:

Inseamna ca nu are sentimente pure fata de tine, si nici respect straight face

| amaadina a răspuns:

Pai daca se da la alte fete de fata cu tine, ar trebui sa va despartiti. Daca el te'ar iubi pe tine, nu ar mai avea ochi ai pentru alte fetewinking

Azi-maine o sa te trezesti ca fluiera dupa alte fete pe strada...

| byancacool a răspuns:

Buna eu cred ca a incercat sa te faca geloasa crede-ma am patit-o dar chestia este ca nu a facut-o cu o alta fata si cu verisoara ta deci poate fi ceva mai serios, dar eu zic sa il intrebi de ce s-a dat la verisoara ta si mai ales de fata cu tine si daca iti spune pai am incercat sa te fac geloasa sau ceva asemanator ii spui ca nu iti place si sa iti promita ca nu o va mai face daca tace sau sta un pic pe ganduri inseamna ca totusi ascunde ceva si daca e asa intreaba-lde ce face acest lucru si daca se balbaie sau sta pe ganduri sau tace inseamna ca, chiar o place iar daca totusi iti zice ca o place, dar direct ca sa zic asa intreaba-l de ce nu ti-a spus asta si de ce a ales varianta de a se da la verisoara ta in loc sa iti spuna. Daca raspunde direct ca a vrut sa te faca geloasa ramai cu el iar daca sunt ultimele 2 iti spun sa il lasi spre binele tau si sa nu faci greseala de a ramane cu el sper ca te-am putut ajuta si iti urez multa BAFTA:*

| Cretaker a răspuns:

*Cretaker isi aprinde un trabuc*
I saaaay... da-te la cel mai bun prieten al lui.

| Xonia a răspuns:

Eu zic ca tea pus la incercare, sa vada cum reactionezi.
Eu zic ca daca ar vrea sa te insele, nu sar da la verisoara ta, langa tine, ci ar faceo cu alta fata si nu langa tinelaughing

| Babushka a răspuns:

Esti cam egoista nu crezi? ce daca se da si el la varatalaughing poate s-a plictisit de tinewinking

| Rallu a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa va despartiti. Daca te placea cu adevarat nu se dadea la alta fata, mai ales ca era verisoara ta si ca erai de fata. Scuzele sunt usor de zis, dar nu intotdeauna sunt si adevarate. Fa ce crez tu ca e mai bine, asta e doar parerea mea. pa!

| DoubleS a răspuns:

Draga Deea, nu baga in seama micile "nazbatii" dintr-o relatie! Poate ca vroia doar sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi. Daca chiar ti la baiatul acesta, ai incredere in el; insa daca continua sa mai filtreze cu alte fete de fata cu tine ( mai ales cu rudele tale ) trebuie sa ai o discutie serioasa cu el, intrebandul daca mai vrea sa continuati aceasta relatie.

Sper ca te-am ajutat!
Pupici :*:*:*:*

| retouchan a răspuns:

Daca a ajuns sa se dea la verisoara ta de fata cu tine. tu crezi ca mai merita o sansa.acum pe bune? O sa gasesti unul mai bun decat elwinking

| princess a răspuns:

Pai si tu cum ai ai acceptat sa faca asta de fata cu tine 'si verisoarata ce zice de treaba asta? parerea mea este ca pentru tine nu simnte nimic din moment ce se uita dupa alteleoh go on eu i-as fi dat papucii de mult! ca asa decat te face sa te simnti prost! app cati ani ai u?

| Dulke a răspuns:

Sincer sunt curioasa daca te'ai desparti de el. s'ar baga pe verisoara ta?thinking asa poti sa il incerci si pe el si pe verisoara ta, dar inainte te gandesti aa poti sa il pierzi bine inteles e foarte greu mai ales daca esti genul de persoana sa pui la suflet, iar daca nu iti spun din tot sufletu meu ca scuzele nu rezolva nimic o sa se intample din ce in ce mai des o sa se ajunga la certuri si o sa va raciti unu de altu, iar tu ca toate fetele o sa te intrebi cu ce ai gresit dar sfatul meu este sa ai o discutie cu el cat mai deschisa si sa ii spui ca vrei o relatie stabila si sa ii spui ca daca incearca sa te faca geloasa e un lucru rau si ar trebui sa recunosti ca esti geloasa si prea multa gelozie duce la certuri bine inteles sa ii acorzi si sansa sa aleaga intre tine si verisoara ta. o sa ii dai multe de gandit si nu o sa se joake cu tine in picioare bine inteles fi si tandra cand porti discutia cu el. pwpi:X

| NaTii_1332 a răspuns:

Daca se da la fete cu tine de fata ce crezi ca face cand nu esti tu cu el... acum sincer cu nu vreau sa te supar da cam ar trebui sa te desparti de el

| DeeDee_9541 a răspuns:

Eu cred ca mai bine ai ramane cu el happy

adica priveste partea buna:
a recunoscut asta, ceea ce inseamna ca este un baiat sincer si onestwinking

si ca sa fim sinceri approape toti baieti daca trec pe langa o fata frumoasa indiferent cat de mult o iubeste pe actuala nu se poate sa nu se uite la fata respecticawinking

asta e parerea mea dar eu nu cred ca ar trebui sa faci o drama din asta; trebuie sa privesti parte plina a paharului happy

| Anddreiii a răspuns:

Pai asta nu`i asa d grav.eu cred ca ar trebui sa ramaneti impreunawinking

| mesSi_7026 a răspuns:

Depinde daca l-ai luat bagabont nai ce sa ii mai faci, daca e prima oara poate na vrut, poate a vrut sa iti arate ca poti sa il pierzi daca nu ai grija de el. intr-o realtie e bine sa lasi de la tine,