| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi avut motiv sa se supere asa de tare pe mine? Am decis ca sambata, impreuna cu niste prietene sa mergem la un spectacol unde era prezent si prietenul meu. Ideea e ca eu l-am vazut si din orgoliu, pentru ca eram suparata pe el pentru ca auzisem de la cineva ca s-a tinut de mana cu o fata despre care el spune sa ii este doar o amica, nu m-am dus sa-l salut. Seara, cand am vorbit cu el, desi am jurat ca nu o s-o mai fac, mi-a spus ca e suparat pe mine pentru ca nu vorbisem cu el si ca asa ceva nu se face. A doua zi, cand am vorbit cu el mi-a spus ca ma vede doar ca pe o prietena. Nu inteleg. Eu as fi avut mult mai multe motive sa ma supar si sa nu mai vorbesc cu el, dar nu am facut-o. Ma deranjeaza acum doar faptul ca nu a vrut sa ma asculte si ca m-a mintit cand a spus ca tine la mine. Daca ar fi tinut cu adevarat, nu se supara asa de tare avand in vedere ca mi-am si cerut scuze. :-s

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asta nu-i motiv de despartire, baiatul s a folosit de asta sa se desparta de tine, tu sa fi fericita ca baieti gasesti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

'Dacă ar fi ţinut la mine cu adevărat, nu se supăra aşa de tare având în vedere că mi-am şi cerut scuze'.
Dar tu te-ai supărat foarte tare, ba chiar nu ai vorbit cu el din cauza unor vorbe...asta înseamnă că nu ţii la el? Nu..asta înseamnă că ai fost pur şi simplu supărată şi probabil orgolioasă. Omul spune vrute şi nevrute la nervi.
Vorbeşte cu el când se mai linişteşte, cere-ţi IERTARE (aşa e frumos) şi nu te mai îndoi de sentimentele lui. Dacă ţi-a arătat ce simte pentru tine, fii sigură că nu ai motive de îngrijorare. Dacă era ceva grav şi dacă simţea ceva pentru tipa ailaltă, îţi spunea(cred). Întreabă-l frumos şi calm dacă mai are sentimente pentru tine şi roagă-l să-ţi spună adevărul.

Şi ca un sfat..nu mai asculta ce spune lumea.
Ştii tu cum se spune:Gura lumii e rea.
O zi bună, Ella

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Lasa-l daca el te vede ca pe o prietena si daca te iubeste lasa-l si o sa se intoarca el la tine si daca a tinut-o pe fata aia de mana s-ar putea sa te insele baftawinking

| IsabelaIssa a răspuns (pentru RUDOFL4X4):

Bravo!

| RUDOFL4X4 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Pentru ce bravo?

| IsabelaIssa a răspuns (pentru RUDOFL4X4):

Pentru raspuns. Ai dreptate.

| crazyblue a răspuns:

Mda, parerea mea, e ca el cauta cu disperare un prilej sa se desparta de tine, poate pentru ca a gasit pe altcineva cum ai auzit si tu zvonuri, asa ca la cea mai mica abatere a actionat.

| ella2858 a răspuns (pentru crazyblue):

1. Nu cred ca a incercat sa se desparta de mine... Pentru ca o prietena a vorbit cu el si a spus ca si lui ii pare rau dar nu i-a placut comportamentul meu de la spectacol. :-s
2. Stiu despre acea fata ca se dadea la el, si la repetitii, dupa ce am vorbit cu el, a incercat sa nu mai stea langa acea fata pentru ca nu a vrut sa mai aflu si sa ma supar eu.