| consilierindragoste a întrebat:

Cine credeti ca ar trebui sa rezolve conflictele dintre socrii si ginere sau nora? fiul/fica socrilor sau nora sau ginerele? care ar fi calea cea mai eficienta in a rezolva conflitele dintre acestia? desigur cu toti stim ca 75% din cupluri se confrunta cu aceasta problema.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns si la cealalta intrebare in legatura cu socrul. Cel mai bine este sa te intelegi cu sotia, sa analizati serios problemele existente, sa cadeti de acord asupra unei pozitii comune si apoi sa aveti o discutie cu socrii, sa aflati pozitia lor si motivele lor. Pana nu discuti serios cu cineva, nu poti gasi o rezolvare reciproc acceptabila. Succes si numai bine!

| Adina77 a răspuns:

Partile participante.
Nu intermediarii.
Razboiul este intre ei, si daca intervin rudele, iese si mai rau.
Parerea mea.

| torsi a răspuns:

Eu cred ca toti trebuie sa se implice.winking