| desrose a întrebat:

Considerati ca sufletul, caracterul si personalitatea unei persoane fara a va place fizicul si implicit sa va simtiti atras de el sau ea este de ajuns pentru a construi o relatie?

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! frumusetea e trecatoare si foarte inselatoare..pe cand caracterul, personalitatea si bunatatea sufletului raman.tu ce ai alege? si da se poate construi o relatie. decat frumos si veninos, mai degraba urat si dragastos..nu?
O zi frumoasa sa aihappy

| fluturas a răspuns:

Nu, cel putin pentru mine, daca nu iti place cat de cat fizic

| neutrino a răspuns:

Sigur da!

| Patricia96 a răspuns:

Da.Eu am prieten si niciodata nu m-am uitat la fizic. Oamenii se schimba pe viitor, dar sufletul ramane acelasi.
Odata, mi-a aratat tata poze de-ale lui intr-unvechi album..si am vazut un om, avea 14 ani in poza si arata ..pfff..urat urat urathappy chiar incepusem sa rad la un moment dat.Dar faza tare a fost ca acel copil urat sta cu cateva case inaintea casei mele si pot spune ca este un om de nota 10 si foarte frumos.s-a schimbat multttt...Arata bine!
Si.cum am zis un om se schimba pe viitor

| dexter7 a răspuns:

Din nefericire am ajuns sa fim atrasi mai mult de fizicul partenerului si nu de sufletul lui... Asta e si motivul atatea divorturi si despartiri urate. Eu sunt de parere ca in viata asta partenerul te face fericit prin comportamentul lui fata de tine nu prin fizic. Degeaba partenerul tau arata super bine daca nu da doi bani pe relatia voasta si ii lipseste respectul fata de tinewinking

| 5a a răspuns (pentru dexter7):

Bine punctat

| emolica42 a răspuns:

Sincer mai mult psihicul pentru ca vreau pe cineva care sa ma inteleaga si pana acum n-am gasit nici in familielaughing) daca va fi asa mi se va parea din ce in ce mai dragut si fizic, pentru mine nu exista persoane urate, nu am crezut niciodata de o persoana ca e urata decat daca era nesimtita sau alt ceva

| mihlex94 a răspuns:

Cred ca trebuie sa fie si o atractie dar 99, 99% cred eu conteaza caracterul si sufletul dar din nefericire multi adolescenti pun mai mult accent pe fizic si trup si nu pe adevaratele calitati ale cuiva

| desrose explică (pentru mihlex94):

Sunt de acord ca trebuie sa fie o atractie. Chiar daca iti place caracterul si sufletul celuilalt cum spui tu ca ar trebui sa conteze cel mai mult, in cazul in care sa zicem nu-ti place nimic din fizicul sau, nu te atrage cu absolut nimic eu zic ca nu are rost sa te implici intr-o relatie decat eventual de amicitie.

| mihlex94 a răspuns (pentru desrose):

Da ai dreptate dar cunosc 2 prieteni de ai mei care pur si simplu se completau unu pe altul dar ea nu il placea deloc pe el pentru ca era mai urat..adica nu urat dar nu era foarte dragut. La inceput au legat doar o amicitie dar el fiind un baiat foarte special cred eu adica sufletists si cu cun caracter cum rar mai vezi azi o ajuta in toate pe fata aceea. Si am ramas uimit cand dupa o prietenie de vreo 4 ani pentru ca erau mici cand sau cunoscut au ajuns sa se iubeasca enorm. La momentul actual au o relatie care dureaza de 5 ani.Mentionez ca au 20 de ani acum....Deci de aici reiese ca iubirea vine in timp si chiar iubirea care se naste mai greu aceea dureaza cel mai mult.

| mileykristen a răspuns:

Nu este de ajuns. adica daca tie nu iti place de aceea persoana sau el/ea de tine cum poti porni o relatie? pentru a forma o relatie trebuie sa aveti multe in comun si sa va iubiti sa va inpartasiti sentimentele fata de voi doii sad