| OanaMariaG a întrebat:

Crede-ti in relatii de lunga durata? ca pot trece prin orice obstacol? multumesc

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Vezi ca nu trebuie cratima acolo, penal!

Da, cred in relatiile de lunga durata.Nu e vorba de trecut peste orice obstacol,e vorba de devotarea si sufletul ce il pui in relatii,pentru ca orice cuplu la un moment,fie ca vor,fie ca nu,trec prin astfel de obstacole. Daca cei doi cred unul in altul,si nu zic sa crezi ca si cum crezi intr-o divinitate,ci in ceva mai presus de asta,sa ai o credinta orbeasca-ce, bineinteles sa fie justificata si alimentata de credinta celuilalt-, orice relatie poate dura.Sa zicem ca cei doi ar trebui sa reinvie chestia aia stupida cu androginul.Dar daca s-ar realiza asa ceva, vorbind strict de nivelul mental al cuplului, n-as mai considera-o stupida.Se poate trece prin orice, cand simti fiecare globula de sange cum curge prin celalalt si alte chestii putin iesite din comun, mitice.Eu,unul nu cred ca imi sunt destinate mie lucruri/relatii din astea, desi am o credinta mica cum ca acestea exista.Deci,da,cred,dar ar fi nevoie de doi oameni care sa se inteleaga unul pe altul la un nivel mai presus de intelegerea omenirii, am explicat mai sus.Pace!

6 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Eu in loc sa fac filozofie dau exemplul tuturor rudelor mele care nici unul nu a divortat si toti au peste 2o de ani de casnicie parintii si socrii deja au 50.Deci no comment.Ca de italieni sa nici nu vorbim care sunt renumiti pentru cum stimeaza familia si copiii.

| Paulla a răspuns:

Eu personal nu. Nu cred că doi oamenii se pot înţelege aşa de bine încât să poată trece peste orice(sublinez orice) împreună. Cel puţin în cazul meu e tăiat de pe listă.
Btw, 'credeţi' e legat.

| Castorul a răspuns:

Eu cred, chiar daca inca nu am trait asa ceva laughing

| cudyu007 a răspuns:

Am crezut sad si din pacate m-am ars cand era mai fain tonguehappy.dar ink cred ca... poate acolo undeva ma asteapta si pe mine marea iubire. am avut odata o relatie serioasa superba care a fost cea mai frumoasa dar din pacate s-a terminat cel mai urat

| MSLOVELY098 a răspuns:

Eu sincer cred ca da! depinde de fiecare dar eu sunt de 7 ani cu iubitul meu din care 2 a fost plecat insa eu nu l.am inselat niciodata si am ramas impreuna chiar daca am avut multe probleme!

| gabriellla a răspuns:

Clar...daca ti la el si el la tine si va intelegeti bine si aveti incredere deplina in persoana iubita de ce nu eu am avut si inca sunt bucuroasa cu el :X