| CristinaLazar858 a întrebat:

De ce inseala unii barbati desi au relatii de lunga durata si stabile?

10 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Motivele pentru care barbatii decid sa o ia pe carari gresite in cuplu sunt multe si variate, iar decizia depinde in mare masura si de partenera... Insa nu intotdeauna.
Stim cu toti ca barbatii nu pot spune "nu"( reprezentantii sexului puternic nu pot refuza o asemenea "provocare".)
2)Pentru ca au o iubita cicalitoare
Fiecare barbat a avut de-a face cu cel putin o reprezentanta a sexului frumos care-i face viata un iad.
Inselatul in acest caz este o portita de scapare din purgatoriul domestic.
3) Pentru ca iubita nu ii mai atrage
Pe parcursul relatiilor de lunga durata, fie ca recunoastem sau nu, oamenii se schimba mai ales fizic.
Cand partenera se ingrasa cateva kilograme si devine nepasatoare fata de aspectul ei fizic, barbatul reactioneaza ca atare si nu se mai simte atras de ea.
Drept pentru care, solutia de multe ori aleasa este o amanta mult mai sexy.
5)Pentru ca ii incita provocarea
In fiecare barbat se ascunde un baietel care vrea sa se joace, sa cucereasca si sa experimenteze.
6) Pentru ca hotul neprins e negustor cinstit
Nimeni nu poate fi afectat de lucruri pe care nu le stie!

... si cel mai frecvent motiv pentru care un barbat isi insala partenera este cel banal: Nu o mai iubeste!
In acest caz, are de ales intre doua alternative. Fie isi paraseste iubita, fie o insala.
Desi prima solutie ar fi de multe ori si cea mai simpla, multi barbati recurg la tradare. De ce? De ce nu!?…

| FucktheSystem a răspuns:

Pentru că iubita e nașpa și nu le oferă oral de calitate.

| justitiarul a răspuns:

Pentru ca exista proaste disponibile, iar ei nu-si respecta suficient partenera.

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

E în natura lor. Nu îi poţi schimba. Sunt totuşi unii care sunt foarte fideli şi asta dovedeşte că iubesc cu adevărat.

| daassh a răspuns:

De ce inseala UNELE fete baietii, chiar daca au relatii de lunga dura si stabila(asa mi se intamplat mie)?
In ziua de astazi nu mai exista relatii stabile din pacate si cine crede in asta(e doar "orb") asa am crezut si eu pana am vazut, mi.sa intamplat pe pielea mea nu vorbesc in general sau de altcineva vorbesc stric de ce am patit eu.

| Pitzipoanca a răspuns:

Pentru ca au drept partenere niste demente cu creierul cat o aluna.
Sau doar pentru ca sunt niste boi.

| ramonika125 a răspuns:

In fiecare barbat se asunde un baietel care vrea sa se joace, sa cucereasca si sa experimenteze. De aceea, cateodata recurg la o aventura sau chiar la o amanta. Acest gen de barbati considera femeile dret "trofee", pe care le colectioneaza, despre care vorbesc si cu care defileaza. Scuza lor este ca nu pot renunta la provocarea pe care o constituie cucerirea unei femei. Sa aflam acest lucru este foarte flatant pentru sexul frumos, insa teribil de dureros pentru cele care sunt in postura femeii inselate. :*pup

| Pitzipoanca a răspuns (pentru ramonika125):

Pe cuvant ca am mai citit textul asta undeva.

| ramonika125 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

L-am postat pe un blog mai demult

| PisicaCuSniper a răspuns:

Pentru ca le plac si alte fete...