| GeosBIOS a întrebat:

Mai cauta cineva relatii de lunga durata?

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Toata lumea!
Dar multi uita de asta, aproape imediat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

In special materialistii, pentru ei, e ca si cum au semnat un contract de lunga durata.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu numai.
Da, fericirea materialistilor dureaza cat dureaza un cont in banca, cu cat mai mare cu atat mai lunga si ...relatia.
Gandeste-te insa ca toti isi doresc o relatie de lunga durata,pana si cei care nu au constientizat lucrul asta,pentru ca au nevoie de echilibru si siguranta in viata lor.
In speranta ca si-ar putea gasi fericirea multi isi schimba perechea mai des decat buletinele de stiri, fie atrasi de falsa stralucire a alteia, fie mintindu-se singuri, cautand mereu, incapabili sa se opreasca si sa inteleaga vreodata ce isi doresc cu adevarat.
Si asta, ei, o numesc viata.
Toata lumea cauta o relatie de lunga durata.Dar multi nu stiu ce sa faca cu ea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Ma gandesc... big grin
Traim intr-o lume ignoranta si superficiala. Majoritatea sunt invatati de mici ca banul e la putere. Viata lor e o minciuna.
Eu cred ca oamenii care cauta o relatie serioasa, stiu dinainte ce vor si de la viata.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne nastem cu totul in noi, bun si rau, e in puterea noastra sa dezvoltam ceea ce vrem sa fim.
Si langa cine.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Un copil care este inconstient de ce-l asteapta pe viitor, o ia din prima pe drumul gresit. Pasim de mici pe drumul vietii. In mare parte din oameni nu sunt capabili sa faca ceva constructiv si o iau pe scurtatura - adica devin materialisti. Si da, doar cei slabi sunt influentati negativ. Timpul, doar ne ajuta sa ne formam caracterul, si experienta vietii doar ne face mai intelepti.
Langa cine... mai este un drum lung. Caracterul este nativ, oricum. E si vorba de sentimente, alea sunt incontrolabile. Oricat de bine iti formezi caracterul, poti sa fii atrasa de bani.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai o problema cu materialismul.
Caracterul si-l formeaza fiecare, singur.
Un caracter integru este si va ramane deasupra tentatiilor de orice fel.
Educatia joaca un rol foarte important, cultura si principiile sanatoase.
Poti ramane curat intr-o lume murdara, trebuie doar sa gasesti taria sa o faci.
In dragoste, cu atat mai mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Da, Sharon Stone, am o mare problema cu materialistii pentru ca aia sunt genul de oameni care iti pot distruge viata pentru bani.
Te nasti cu un caracter anume, intre timp ti-l slefuiesti. Educatia are un rol important pentru cei slabi, daca educatia buna ii influenteaza, asa de bine ii poate influenta si o educatie proasta. Sa spunem asa : de ce, un adult care a fost maltratat in copilarie, a ramas in continuare un om bun? Nu a avut parte de educatie, de cultura si principii sanatoase, toate astea, si le-a format singur intre timp. Cum a reusit sa-si formeze un caracter frumos? Il avea mereu din nastere, adica un caracter puternic.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce caracter are un copil in varsta de o zi, de o luna?
Are doar ereditatea de partea lui.Impulsurile care ii sunt date si educatia sunt cele care il vor indruma si ii vor forma caracterul!
Suntem teribil de off topic, putem continua intr-o postare care ar trata tema ta, eu deocamdata ma opresc aici!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Am inteles acum, ai dreptate, Stone! Te-am terorizat degeabahee hee

| mona a răspuns:

Cauta dar cei mai copti la minte, cei care au trecut de varsta adolescentei

| Felys a răspuns:

Normal,sunt persoane mature care vor sa isi intemeieze familii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea cauta, dar unii nu sunt indeajuns de inteligenti incat sa aiba grija de o relatie pentru a deveni una stabila...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relaţie pentru tot restul vieţii imi doresc cel mai mult happy

| VladStef a răspuns:

Eu nu caut o relatie de lunga durata ci una infinita (exagerez in sens constructiv) nu exista monotonie ci spirite ciumpavite; app un individ care vrea sa fie loial si isi propune reuseste 100%.si asta nu pentru ca ar"tine un post" ci pentru ca tine la persoana de langa el/ea

| subcarpatii a răspuns:

NU.

| AleXzAnDer a răspuns:

Salut.
Normal de cand tot caut o fata care(Sa ma inteleaga, sa nu rada de mine daca imi zic problemele, sa fie matura in primul rand, fara fitze.....etc) Daca ar fi fata asta as sta toata viata cu ea:-P

| Mirodenia a răspuns:

Da, relatiile de lunga durata sunt ca o patura calda pe timp geros de iarna. De aceea multi prefera aventurile extraconjugale, mai degraba decit sa abandoneze paturica.