| danudrea a întrebat:

Credeti ca e o varsta anume la care trebuie sa ai primul sarut? Daca ajungi la 16 ani si nu ai avut primul sarut e ciudat, aiurea? Se stie ca adolescentii vorbesc multe si e posibil ca in cazul in care afla sa fii bataia de joc.

9 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Nu exista vârsta pentru asa ceva ci un moment potrivit.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu e ciudat. Mulți au murit fără să aibă primul sărut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 17 si nu l-am avut, probabil nici nu-l voi avea, dar chiar nu-mi mai pasa!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne pișăm pe el de sărut. Nu e nimic special. Nici eu nu l-am avut și nici nu îl voi avea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg perfect ce spui. Țin minte ca in situația ta eram și euwinking toate prietenele mele aveau iubit eu aveam 14 ani și nici nu ma pupasem vreodată. In final s-a întâmplat pe la 15 ani jumate asa, deci eram deja la liceu. Acum când ma gândesc ca mi era Rușine cu chestia asta mi se pare o prostie. Când va fi sa fie va fi, stai liniștit/a! Nu te mai stresa din lucruri din astea.Privește partea buna, Sărutul vine de la sine și nu trebuie sa exersezi sa fi bun la asta, deci prima persoana cu care te vei săruta nu și va da seama ca e primul tău săruthappy

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu eşti dator să oferi cuiva detalii despre dacă ai avut sau nu primul sărut, el apare la momentul potrivit.

| Clytia a răspuns:

Nu e deloc aiurea. E strict problema ta când ai avut, ai, vei avea primul sărut. Nu trebuie să dai explicații nimănui și mai ales să te intereseze părerea celorlați.

| servusss a răspuns:

Altii deja nu mai sunt virgini la varsta aia. Deci da, e cam aiurea.

| GabiHert a răspuns:

Fiecare are o alta experiență când vine vorba de lucruri de genul. Unele persoane au avut primul iubit la 10 ani, altele au avut primul sărut abia la 20 de ani. Nu exista o vârstă " normala " la care sa ai primul sărut.