| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega de banca foarte pudica, care nu a avut niciodata un iubit sau un sarut si are 14 ani. [ e mai baietoaica, ca sa spun mai pe romaneste ]. Invata bine, este o eleva buna, si o fata de treaba si amuzanta, doar ca este inchisa in ea. Daca ii spun ceva pervers -pentru ca eu mai vorbesc tot felul de lucruri cu fetele si cred ca este normal la varsta mea - ea ma bate o.O laughing. Sau daca o intreb de primul ei sarut, ma injura si sare cu bataia pe mine. Eu sunt cea mai buna prietena a ei, si chiar daca are incredere in mine, nu prea imi spune multe. Credeti ca e normal ca la varsta ei, sa se comporte asa? Pe mine uneori ma ingrijoreaza, adica de ce sa ma ma bata daca o intreb de primul ei sarut cu un baiat?.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este normal, fiecare avem secretele noastre pe care nu le facem publice.

| T0T a răspuns:

Are doar 14 ani. Ea e normala, cea care chiar are o problema esti tu!

| Idontcare69 a răspuns (pentru T0T):

Bun, asta e parerea ta, nu te judec. Dar nu ar trebui sa se comporte atat de violent daca o intreb ceva, nu e cine stie ce. Chiar nu poate si ea sa fie mai "dezghetata" si sa socializeze mai mult? straight face

| T0T a răspuns (pentru Idontcare69):

Asa e ea, intrebarile tale poate o fac sa se simta incomod si asta e cea mai usoara cale pentru ea sa se exprime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e normal cum se comporta ea. Decent.

| NoName0x0 a răspuns:

Daca nu.ti convine ceva, nu mai vorbi cu ea si gata!

| Tinutza061 a răspuns:

E mai rusinoasa asa-s cam toate fetele la varsta ei.
Poate asa a fost invata in familie nu stiu dar eu cred ca GreyN ca problema e la tine de fapt.
Daca la 14 ani vorbesti lucruri perverse sau cuvinte urate injuraturi ce -o sa faci la liceu?
Teoretic niciodata n-ar trebui sa vorbesti grosolane dar la 14 ani?
Si ce daca n-are iubit? Are toata viata inainte! Nu zic ca nu mai vorbesc urat oamenii la suparare dar nu exagera!
Daca te bate roag-o sa nu mai faca asta c-o spui dirigintei | dirigintelui sau parintilor!
Parerea mea e ca tu esti baietoasa ca
injuri

| Idontcare69 a răspuns (pentru Tinutza061):

Ati inteles gresit :3. eu nu injur, eu sunt cuminte. Doar ca fiecare dintre noi are curiozitati la o anumita varsta, si o mai intreb diferite chestii.