| Elyiela a întrebat:

Credeți că este ok să ignorați mesajele fostului/fostei iubit/ ă? Sau e nevoie de un răspuns?
De exemplu, chiar si simple mesaje de "bună" sau "neața".

Răspuns Câştigător
| Mandreiv a răspuns:

Indiferent de motivul care a dus la despartire, mentinerea unei atitudini civilizate si de bun simt arata calitatea si nivelul de inteligenta sau maturitate a unei persoane. Daca mai vrei ceva cu el atunci puteti dezvolta de la buna spre directia asta iar daca ai inchis orice posibilitate de a mai fi impreuna atunci limiteaza-te la discutii pe care le-ai avea cu un coleg de scoala, munca sau un strain care iti cere ajutorul sau te saluta.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bunele maniere pretind SA RASPUNZI cand esti salutat!
Mai departe nu mai esti obligat la conversatie, daca ai vreun motiv intemeiat.

| Adry05 a răspuns:

Depinde. Eu as raspunde sa vad ce vrea ca as fi curioasa dupa si decat sa-mi pun intrebari mai bine vad din start care e treaba.

| MihaiNicu23 a răspuns:

E mai bine sa le ignori asta daca vrei sa il uiti, la fel ajuta si daca dai unfriend si ii blochezi numarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti se spune "buna", raspunde cu "buna". "Neata ", spune "neata". Eu asa as face. Doar sa vad ce spun dupa. Curiozitatea asta o sa ma omoare intr-o zi laughing.

| Raducons a răspuns:

Frumos ar fi sa ii raspunzi la bună sau neața, apoi nu este obligatoriu sa mai vorbesti.
Unele persoane nici la bună nu raspund ce sa mai zic de altceva, nu am inteles de ce.

Răspuns utilizator avertizat
| antoniaidk a răspuns:

Ignora-le

| DoriB20 a răspuns:

Atata timp cat stii sigur ca nu mai merita sa te impaci sau ai inceput sa treci peste si sa te obisnuiesti fara respectivul, da, e ok.Dar daca vrei sa nu ti mai scrie si sa o termini de tot atunci raspunde i spunandu i asta.