| Denes_Matyas_1970 a întrebat:

Credeti ca nasterea unui copil in cuplu intareste relatia existenta?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Da,pana atunci nu era nimic care ii unea(in afara de sentimentele reciproce), dar dupa venirea unui copil in cuplu intareste aceea relatie.(dar daca acei oameninu se iubesc, copilul poate doar sa amane, dar nu sa amaneze o eventuala despartire)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori da, alteori nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare. Sincer nu cred ca ii uneste, ba mai mult nu poate decat sa creeze probleme mai mari decat inainte.

| AndyLavy a răspuns:

Depinde. daca amandoi isi doresc acel copil, cu siguranta. dar daca fac acest lucru doar cu scopul de a intari relatia, nu stiu cat de bine va merge. si mai depinde si de cati ani au cei doi, de statut financiar si multe altele.