| marniii a întrebat:

Credeti ca niste vorbe spuse la nervi pot distruge o relatie? Sau ar trebui sa ramana vorbe spuse la nervi si atat?

18 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu una nu cred vrajeli din astea, La nervi se spune adevarul pentru care nu ai curaj sa il spui sau il cenzurezi cand esti calm

| Violleta2022 a răspuns:

Da, niste vorbe urate spuse la nervi pot distruge intr-o secunda o relatie de ani de zile!

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic nu va mai fii ca inainte dupa niste vorbe urate spuse la nervi!
Am vazut casnicii distruse de la o jignire, am vazut batai in familie de la vorbe aruncate la nervi, totul se poate narui cand spui vorbe grele la nervi, fiindca oamneii nu uita, chiar daca uneori sunt fortati de imprejurari sa ierte, dar sufletul lor este pe veci inchis si amarat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe lângă mine, și dacă respiri incult, se termină relația.
Dacă vrei iertare/lucruri reversibile, stai cu mediocrii care aruncă vorbe și fapte necalculate.

| Drimmero a răspuns:

Daca spui adevarul atunci relatia se cam destrama (in 99% din cazuri la nervi spui adevarul), acum depinde cat de deranjant e adevarul, ca daca ii spui iubitului ca o are mica, ca nu stie ce sa faca sa te satisfaca, ca s-a ingrasat sau s-a uratit, sa fii sigura ca poate lua in calcul sa-ti dea papucii, la fel si in cazul femeilor daca iubitii lor spun adevarul fara a menaja.

| Mosotti a răspuns:

Nu pot distruge o relatie daca celalalt e destept, ca stie ca asa e la nervi si nu te poti controla.

| Freya1 a răspuns:

Oamenii în relații se mai și cearta.Acum da, poți sa jignești sau acuzi pe cineva atât de rău încât sa plece.Dar în general, la relațiile de durata nu prea se intampla asta.
Îți dai seama în atâția ani de câte ori se calcă oameni pe coada? Dacă s-ar desparti de fiecare data nu ar mai fi cupluri.

| Lioana a răspuns:

Depinde si de stabilitatea si de vechimea acelei relatii dar in principiu: da, niste vorbe spuse la nervi pot distruge o relatie.

| aditimus a răspuns:

Incearca sa spargi o farfurie la nervi vezi dupa o mai poti asambla?

| Mosotti a răspuns (pentru aditimus):

Nu are treaba cu farfuria, un partener inteligent stie ca sunt vorbe la nervi si nu le ia in seama, stie ca uneori nu ne putem controla.

| CleanHeart a răspuns:

Vorbele la nervi nu o să distrugă niciodată o relație deși e indicat sa ne controlam, singurul lucru ce are puterea să distrugă o relație e atunci când nu iubești

| DeMicUnCălător a răspuns:

La nervi ca și la beției. Oamenii spun adevărul.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Depinde de ce spui la nervi.
Este ok să eviți să porți o conversație la nervi, pentru ca starea respectiva o sa treacă, dar lucrurile o sa se răcească în relație.

| AdioTPU a răspuns:

Depinde de duritatea acelor vorbe. Cuvintele dor și pot rani foarte mult. Unii iartă mai ușor, alții mai greu. Mai ușor uiti o palmă primită de cineva pe obraz decât o înjurătură urâtă.

| 120bulevard a răspuns:

Eu am avut un temperament mai inflacarat si ma enervam destul de des, nu mai stiam ce spuneam la nervi si uite asa am ranit 2 fete, cu timpul am invatat sa ma stapanesc si nu mai sunt acelasi om, eu zic asa, la nervi te duci si fumezi o tigare de unul singur

| 199onur7 a răspuns:

La nervi spui numai rahaturi si prosti stiu bine ze zic -_-. La nervi zici multe da nimic adevărat la nervi nu este -_-.

| 199onur7 a răspuns:

La nervi si gelozie din nimic spui multe prosti si care nu sunt Adevărată si regreți toată viața
-_-.

| Ha0s a răspuns:

Depinde și de context și ce "rol" are pentru tine cel care îți "aruncă" aceste vorbe.
In schimb, ți-o spune unu care se enervează foarte rapid (și nu numai) că acele "vorbe la nervi" intr-un moment vor deveni fapte, așa că ai grijă langa și cu cine alegi sa îți petreci timpul sau chiar mai mult de atât