| mariia95 a întrebat:

Credeti ca Ponta ar trebui sa ramana premier sau sa isi dea demisia?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Pana si Ponta a spus cu gura lui de mai multe ori ca ar trebui sa demisioneze daca va fi vreodata urmarit penal. Ultima data a spus asta in martie anul acesta, dar se pare ca memoria lui e scurta, si acum a uitat foarte convenabil ce a promis atunci. Cine nu si-a dat inca seama ca Ponta nu are cuvant, si ca minte la tot pasul cu o nerusinare greu de descris, ma tem ca are o mica problema cu ratiunea.
http://www.gandul.info/......i-14407120

| mariia95 explică (pentru sublime89):

Nu-i o noutate.Ce ma inspaimanta ca incepe sa aiba sustinatori.dAR NU SE GANDESC CA 3 ANI DE ZILe nu a facut nimic si s-a gandit ca anul asta sa miste putin ca sa isi schimbe lumea parerea despre el.Trist ca am ajuns sa fim manipulati asa usor. happy

| sublime89 a răspuns (pentru mariia95):

Daca poporul nu e educat, va fi manipulat. E simplu. Si cred ca stim cu totii in interesul cui e sa ramana poporul needucat. Asta daca vrem sa ne explicam situatia grava in care se afla invatamantul romanesc.

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ca da poate ca nu. Oricum cine va fi in locul lui la noi nu se schimba nimic.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. In bine.

| OldSoul a răspuns:

Ar trebui sa suga... demisia.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuia sa si-o dea de mult.

| AFR81 a răspuns:

De ce sa isi dea demisia? Partidul sau a fost votat de oameni, are majoritate parlamentara. Nu vad de ce ar trebui sa plece. Iti spun eu ceva, lovitura de stat nu a fost cand a fost suspendat Basescu, lovitura de stat se incearca acum, cand este amestecata si justitia. Nu asa dati jos un premier, opozantilor!

| mariia95 explică (pentru AFR81):

Si ce a facut acest Fonta ca mai ramana?

| mariia95 explică (pentru mariia95):

Ca sa mai ramana*

| SkyPilot a răspuns (pentru AFR81):

Tot la puscarie sfarseste aceasta caprita pesedenauta!

| SkyPilot a răspuns (pentru mariia95):

A stat de capra la Bombo. Fundasul in fata rectorului. S-a maritat cu fata lui Dumitru Petrescu... pardon, ala era Ceausescu cu sora lui Dmitru Petrescu, asta a luat o ciutanca la mana a doua.

| suntserios a răspuns (pentru AFR81):

Si ce treaba are partidul cu functia lui? nu poporul l a ales pe Ponta

| AFR81 a răspuns:

Nu stau sa fac politica. Cine cunoaste si urmareste fenomenul, stie si intelege ce a facut si de ce trebuie sa ramana pana la urmatoarele alegeri cel putin. Cine habar n-are si voteaza in functie de ce vede pe facebook vede in ce se intampla in prezent un lucru bun. Niciodata intr-o tara civilizata, democrata, nu amesteci justitia. Hai s-o lasam asa mai bine.

| mariia95 explică (pentru AFR81):

laughing))) Mai bine laughing). Asta nu-i o tara civilizata.Suntem din nou de rasul lumii cu prim-ministrul penal.

| SkyPilot a răspuns (pentru AFR81):

Ce a facut? A mintit, a furat, a comis abuzuri in serviciu, distruge tara prin taierea investitiilor, a protejat infractorii pesedisti. Poate vrei sa revezi pe youtube episodul acela cu MTO-ul, cand s-a dus cu pupaza din Tei la presedintele Basescu. Asa da compenenta pontanaca!
Ponta asta o fi Iisus, vad ca nu ti s-au terminat zaharul si uleiul pe care ti le-a dat la alegeri!

| AFR81 a răspuns (pentru SkyPilot):

Eram sigur ca dau de asemenea prosti daca raspund la intrebarea asta. Daca stam sa o dam pe din astea, sunt zeci de filmari cu fiecare politician in parte cand gafeaza sau cand nu stiu ce mai face. Eu doar mi-am spus parerea, nu am atacat pe nimeni, nu vad de unde si pana unde incrancenarea asta a ta fata de mine si fata de premier. Eu stiu sigur ca nu ti-am facut nimic, dar, el, te-a f... si nu ti-a platit?

| SkyPilot a răspuns (pentru AFR81):

Incrancenare fata de tine? Nu stiu unde o vezi. Ti-am spus de zahar si ulei pentru ca imi e greu sa cred ca cineva poate sa aiba atat de putina minte incat sa sustina un asemenea escroc precum ponta. Te mai dovedesti si nesimtit. De "f..." o fi facut-o cu maica-ta, de aia il aperi.

| pufulescu a răspuns:

As vrea sa il vad la puscarie, nu pentru ca imi plac liberalii si Mutu' de la Cotroceni, dar asa... ca rasplata pentru ca a coabitat cu Basescu si l-a salvat in 2009 si 2012.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e indiferent.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Demisia.

| Otto2014 a răspuns:

Demisia! Numele lui chinez ar fi Fur Si Mint

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Demisia.

| justadream94 a răspuns:

Da.nu este suficient de capabil

| BeSmart17 a răspuns:

Ponta, basescu, si udrea trebuie sa mearga la inchisoare.au furat si au mintit

| mariia95 explică (pentru BeSmart17):

Udrea unde este? Nu-i la puscarie? Bine, arest la domiciliulaughing))))))) si ia confiscat averea

| mariia95 explică (pentru BeSmart17):

Ho,cat de curand urmeaza si Basescu.hee hee)) Sa vedem atunci circrolling on the floor

| clickkcilc a răspuns:

In momentul in care s-a vandut eu zic ca trebuia dat afara

| Jolenne a răspuns:

DA! Trebuie să-și dea demisia, dar asta nu prea ține de noi, ci de el. Iar la cât de arogant și plin de el este, nu cred c-o să plece prea repede din lumina reflectoarelor. Se bucură prea tare pe seama prostimei, care voia să-l aleagă și președinte acum puțin timp...