| GeorgianaDragus a întrebat:

Credeti ca o persoana care ti-a spus o data ca nu mai simte ce a simtit la inceput si are nevoie de o pauza, se intoarce, se schimba si iti spune ca te iubeste, merita o a doua sansa?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Sincer, eu aş sta la discuţii mult timp cu persoana aia, să aflu care-i cauza "dispariţiei sentimentelor", pentru că poate s-a plictisit de relaţia noastră dar nu vrea să recunoască, sau minte ca să nu doară, vezi doamne.
Ce să se schimbe când se întoarce? Dacă se schimbă prea mult, poate eu n-o să mai iubesc acea persoană laughing Şi-n plus, dacă se schimbă, înseamnă că probabil a făcut ceva prostii înainte, de care se simte vinovat, nu? Aşa cred, altfel n-ar avea de ce să se schimbe.
Şi dacă s-a plictisit de mine şi vrea să încerce o relaţie cu altcineva, să cunoască pe altcineva... la mine nu cred că mai are ce să se întoarcă. Frate, dacă m-ai suportat până acum, găseşte măcar o scuză mai bună, nu "plictiseala", pentru că eu nu concep ideea de a te plictisi de cineva. Te plictiseşti de ce este între voi, dar asta se poate rezolva în scurt timp prin câteva discuţii serioase, nu trebuie să dai totul dracului pentru că tu nu mai simţi ce-ai simţit la început.
Ar fi imposibil să tot ai fluturaşii ăia mereu, ţi-ar arde creieru' la propriu. După un timp, lucrurile devin serioase şi stabile, nu "plictisitoare".

5 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

De ce nu? Poate că vrea să se asigure că într-adevăr te iubeşte şi vrea să înlăture orice îndoială în acest sens. Ceea ce se arată la televizor ca fiind adevărata dragoste, de cele mai multe ori e foarte departe de realitate. Adevărata iubire se bazează nu numai pe sentimente, ci şi pe raţiune.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea nu!

| spaghetty a răspuns:

Nu..Adica ti-a spus nu mai simte nimic pentru tine e gata de ce sa il iei inapoi?

| GeorgianaDragus explică (pentru spaghetty):

Umm, poate ca si-a dat seama de ceea ce simte cu adevarat? Altfel, cu ce motiv s-ar intoarce?

| agent004 a răspuns:

Din moment ce ti-a spus ca are nevoie de pauza, n-as prea crede big grin