| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o relatie care s-a terminat definitiv si irevocabil cu mulllttt timp in urma mai are vreo sansa, adica de acolo de unde a fost odata foc se mai poate aprinde vreo scanteie?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Ciorba reincalzita intotdeauna va avea un gust deplorabil si nu se compara cu una abia facuta.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Depinde de ciorba...
Dar in acest caz ciorba e demult STRICATA.

Totusi, citeste explicatiile precedente si te rog raspunde- mi la intrebarea pusa mai sus?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă definitiv și irevocabil, nu.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ai fi meritat fundita!
Pacat ca nu se pot declara 2 raspunsuri castigatoare!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cum s-a terminat atunci, ce fel de oameni sunteti acum...
Daca a trecut mult timp, iar cel putin unul dintre voi s-a schimbat, poate-poate.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar daca femeia a fost cea care a pus punct definitiv si irevocabil PUNCT relatiei avand si motiv, de fapt MOTIVE arhisuficiente : aflase ca tipul incerca sa scape de fosta iubita ( vorbesc de TIMPUL TRECUT! ) cu care avea un copil ( aceea femeie sunad-o pe iubita tipului ) + ALTELE MULT SAU MAI PUTIN GRAVE!

Femeia nu mai doreste NIMIC! cu acel barbat indiferent de cine ar fi el acum sau cat de mult s-a schimbat de-a lungul timpului... doar ca, problema o constitue faptul ca el s-a mutat in acelasi sat cu ea, sat mic... ( familia / parintii lui sunt din acel sat, el locuind in tot acest timp- care a trecut in strainatate ).

Cum ar trebui sa reactioneze acea femeie cand il reantalneste pur intamplator in comunitate?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca femeia nu mai doreste nimic... Cred ca stie ca nu vor mai avea nici un fel de relatie.
Cand il reintalneste, ar fi normal sa se salute. Daca el initiaza o conversatie de genul "ce mai faci, cu ce te ocupi?", ea ar putea raspunde cu politete, dar mai sec. Apoi se saluta si atat.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar daca situatia sta in felul urmator
https://www.tpu.ro/......-aceea-in/

| Mosotti a răspuns:

Nu mai are cum sa fie vreo scanteie, ca daca s-a terminat atunci, nu are cum sa inceapa iar, altfel nu se termina de atunci.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

ADEVARAT!

O mica scanteie a fost, dar el a pus apa pe scanteie! Asa ca, nu se va mai aprinde! NICIODATA!

Indiferent ce ar face sau ar spune! Putem fii, DOAR VECINI! NIMIC MAI MULT!
Sau, doua persoane, care, candva s-au cunoscut! Nu indestul se pare pentru a forma ceva mai mult decat o banala prietenie sau relatie de vecinitate!

Oricum, el ar trebui sa realizeze CA DIN CAUZA LUI SA TERMINAT TOTUL!

SMECHERIA LUI A DUS LA " THE END! OF STORY! - LOVE STORY! "

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca din cauza lui s-a dus sa fie sanatos, nu s-au terminat barbatii.

| aditimus a răspuns:

Depinde de la caz la caz